Tablet tlustý jako papír

Společnost Plastic Logic ve spolupráci s Intelem a Queen’s University dokázala, že je stále možné překonat i ty nejtenčí tablety.

Unikátní tablet PaperTab je obdařen procesorem Intel Core a 10,7palcovým displejem, který dokáže zobrazovat barvy v odstínech šedi. Tablet je tlustý jako hrubší kus papíru. Ovládá se pomocí ohýbání displeje. Ohnutím rohu můžete například přetáčet video nebo se posunout na další stránku dokumentu. Lze jej použít jako elektronickou čtečku knih.

PaperTab pracuje samostatně, případně je možné ho propojit se stejnými tablety, díky čemuž se stává vhodným pro sdílení pracovní plochy nebo prezentaci obsahu pro skupinu lidí. Přenos je možno realizovat pouhým dotykem tabletů a to z důvodu, že na rozdíl od obyčejných tabletů si PaperTab uchová informaci o své poloze a o lokaci ostatních stejných zařízeních.

Roel Vertegaal, ředitel Queen’s University’s Human Media Lab, dodal: „Použitím několika tabletů PaperTab je mnohem jednodušší pracovat s více dokumenty. Za pět až deset let bude většina počítačů, včetně notebooků a tabletů, vypadat a chovat se stejně jako tyto listy papíru.“ Tvůrci si myslí, že časem nahradí i obyčejný papír.

Necháme se překvapit zda opravdu se tato technologie uchytí.

Zdroj: https://www.dailymail.co.ukhttps://cdr.cz

Komentáře

  • Ac ver

    A ty kšandy co vedou pod stůl končej kde? procesor asi neohnu tak nejspíš v krabici s procesorem.

  • Radim Krsička

    ,,Kšandy“ oprvavdu končí napojením na elektroniku. Není to úplně nejelegantnější řešení, ale je to jen ukázka technologie. Uvidíme jak se to posune dále.

Nahoru