Tablet Nexus 7 má být v prodeji do konce roku

Google Nexus je stále předmětem spekulací a očekávání. Hlavním tahákem je cena, která nemá překročit hranici 100 dolarů. Co všechno za tuto cenu obdrží uživatel, je ale otázkou. Google spoléhá, že osloví mnohé spotřebitele, kteří si raději koupí tablet než smartphone.

Nexus 7 za 99 dolarů nebude mít čtyřjádrový procesor NVIDIA Tegra 3, ale pouze jednojádrový s architekturou ARM od čínské společnosti WonderMedia Technologies, což se podepíše na rychlosti a reakci při práci a načítání dat. Pracovat bude s operačním systémem Android. Zatím se prodává nejlevnější Google Nexus 7 s 8GB pamětí za 199 dolarů.

Dotykový displej s úhlopříčkou 7 palců bude mít TN panel od tchajwanského výrobce HannStar Display a výrobcem stodolarového tabletu bude podřízená společnost Quanta Computer. Tablet je vyvinut ve spolupráci se společností Asus. Pokud skutečně dojde k prodeji tak levného tabletu, začne konkurovat dokonce i čínským napodobitelům značkových výrobků, kteří za podobné ceny nabízejí kopie různých zařízení.

Nexus 7

Zdroj: News Yahoo

Komentáře

Nahoru