Dnes vyšlo 15 článků

T-Vena: Nezapomeňte se množit a mějte se rádi

T-Vena: Nezapomeňte se množit a mějte se rádi

T-Vena je dalším ze stovek lidí, kteří se snaží prorazit na YouTube. Patří ale k těm, kterým se to daří. Followeři mu přibývají a díky upřímným názorům a originálnímu smyslu pro humor ho podporují. Hodně se proslavil svými videi Ask T-Vena, ve kterých odpovídá i na ty nejstupidnější otázky z Asku, a tak jsme se zeptali také my. 

Ahoj, my se většinou každého člověka na začátku ptáme, co by nám o sobě na úvod řekl. Představ si tedy, že tě někdo nezná. Co by o tobě měl vědět?

Čágo belo. Jmenuji se Tomáš a na internetu mě můžete najít pod jménem T-Vena. Je mi 29 let a pocházím z Blanenska.

Od dětství mám vadu řeči a i přesto jsem se začal věnovat natáčení videí na YouTube.

Co tě vůbec přimělo začít natáčet na YouTube? Chtěl jsi být slavný?

Abych pravdu řekl, tak můžu poděkovat snad pouze dvěma osobám, které mě inspirovaly k tomu, abych vůbec začal natáčet videa. Je to Marcella a PaulShowTV.

Sice jsem o natáčení přemýšlel více jak rok, ale celý rok jsem si nalhával, že mám mnoho práce a nebo natáčení odkládal na neurčito. Ale ve skutečnosti jsem měl právě obavy z toho, co řeknou lidé, že nemluvím dobře.

Pár dní před založením mého kanálu jsem se dostal na stream od Marcelly, kde byl i jako jeden z hostů PaulShowTV, který je mimochodem gay.

Chvíli jsem tenhle stream sledoval. Zaujalo mě na něm, že vidím první holku, která aktivně natáčela na YouTube. Docela mě to překvapilo, protože do té chvíle jsem viděl natáčet pouze kluky. Dal jsem jí odběr a zaráz i PaulShowTV.

Celou noc mi to leželo v hlavě a druhý den jsem se musel podívat na záznam. Asi v polovině záznamu jsem si řekl, že když může natáčet videa holka a gay a je jim jedno, co si o nich okolí pomyslí  – jdu do toho také. A asi tři dny na to jsem si založil svůj kanál T-Vena Studio a ještě ten den jsem natočil svoje první video.

Na otázku, jestli jsem chtěl být někdy slavný, tak odpovím, že ne. Určitě dobří YouTubeři se můžou proslavit a být oblíbení, ale slávu jako takovou bych já osobně přenechal hercům, zpěvákům a hlavně vědcům, kteří dělají něco prospěšného pro všechny kolem.

Jaké úplně první video jsi na YouTube natočil? O čem bylo, jak bylo dlouhé, mělo úspěch? A pokud ne, neodradilo tě to?

No, moje první video bylo takové….. Řeknu to na rovinu….. Moje první video bylo totální Shit video.

Ale raději se vraťme k původní otázce, o čem bylo.

Obsahem mého prvního videa bylo, o čem budu a o čem nebudu natáčet. Jak to byl originální nápad. Osobně jsem si myslel, že by to mohl být docela dobrý začátek, jak představit svoji tvorbu.

Jak jsem se mýlil. Dneska bych už podobné video nenatočil a už vůbec ne, kdybych začínal.

Moje první video mělo délku skoro 2 a půl minuty. Do dnešního dne jej vidělo něco málo přes 1100 lidí. Jestli mělo úspěch, tak se to dá obtížně říci a určitě jej nebudu takhle hodnotit. To musí zhodnotit jiní.

Jak se ke tvé popularitě staví okolí? Na tvém Asku jsem četla, že o tvých videích vůbec nevědí. Je to skutečně tak? A jak se ti daří to udržovat v tajnosti? To tě ještě nikdo nepoznal?

Ano, dost dlouho o mých videí skutečně nikdo nevěděl a to ani moje rodina. Ale dneska už o mé tvorbě ví moje máma a sestra s manželem. Ale jinak nikdo.

A jak se mi to daří udržet v tajnosti? To je jednoduché… Stačí pouze svoje videa nesdílet na svém facebooku a ponechat to osudu, až na Vás někdo z okolí náhodně narazí.

Ale zatím se nestává, že by mě někdo na ulici poznal. Tedy pokud nepočítám Český CraftCon, kde jsem byl jako návštěvník. Tam mě skutečně nemálo lidí poznalo.

t-vena_craftcon

Český CraftCon 2015

Jsou začátky na YouTube scéně těžké? Pamatuješ si třeba, za jak dlouho jsi získal 100 odběratelů?

Dneska jsou ty začátky určitě složitější, než byly před několika léty. Je totiž čím dál víc YouTuberů, kteří se snaží pobavit  diváky a tím získat stálé obecenstvo. Každý nově začínající YouTuber musí toho svého potencionálního diváka něčím zaujmout, aby jej oslovil natolik, aby se na něho znovu rád podíval.

A jak  dlouho mi trvalo získat 100 odběratelů? No, to Vám můžu říci přesně . Můj kanál T-Vena Studio jsem založil 21.12.2013, kdy jsem také nahrál svoje první video, a prvních 100 odběratelů jsem měl 30.11.2014. Takže mi první stovka trvala dlouhých 11 měsíců.

Nepřijde ti, že už je YouTube přehlcený spoustou youtuberů, kteří natáčí v podstatě to samé – téměř všichni dělají herní letsplaye, odpovídají na otázky z asku, natáčí tagy, a tak dále.

A proto právě se snažím nějak odlišit od těch ostatních. Snažím se všechny Tagy a ask videa dělat odlišně a hlavně vlastním stylem, aby to nebylo stejné.

Ale tagy a asky nejsou moje hlavní série, které natáčím. Mezi moje hlavní série patří recenze filmových novinek. Samozřejmě kromě této série natáčím i tématické vlogy a začínám natáčet i názorovky.

Mám v plánu natočit i několik nových pořadů, kterých na naší YouTube scéně není mnoho.

V brzké době chystám na mém kanálu nějaké zmeny, které se budou týkat právě již zmíněných ask videí a tagů.

V čem stříháš videa? A můžeš nám prozradit, jak dlouho trvá příprava třeba jednoho dílu Ask T-Vena? Jak dlouho natáčíš a jak dlouho stříháš?

Zde se asi nedozvíte nic nového. Povím Vám vesměs to samé, co ostatní YouTubeři. Já stříhám videa v Sony Vegas Pro12 a doplňky dělám v programu After Effect cs6.

A jak mi dlouho trvá vytvoření 1 videa?

To záleží dle toho, o jaké video se právě jedná. Video mi trvá obvykle 5-8 hodin od natočení, přes střihy a přidání všech případných efektů. Ovšem jsou i videa, která mi trvá se vším všudy 2-3 dny.

Sleduješ sám nějaké YouTubery, od kterých třeba bereš inspiraci? Nebo s některými kamarádíš?

Velkého kamaráda mezi nimi zatím nemám, ale je dost takových, se kterými si píši a nebo se setkávám na jejich streamech jako host, či divák.

S některýma jsem se i potkal osobně na Českém CraftConu. Můžu jmenovat např. FreezyBrosTV, The Proph, Steanly Angel, Datel a další.

A koho sleduji? Tak samozřejmě všechny již zmíněné a kromě nich tak třeba AtiShow, NejFake, Expl0ited a nebo i z těch menších to je např. NejHater, Jaroslav Kovář, PaulShowTV a samozřejmě ten seznam je o dost větší.

Co nejčastěji sleduješ na YouTube – zábavná videa, hudební klipy, … ?

Tak samozřejmě nejvíce sleduji vlogy a nebo zábavná videa, jako jsou např. Sketche a nebo Vine.

Co se týká LP, tak je osobně moc nesleduji. Pokud ovšem u někoho LP sleduji, tak to musí skutečně stát za to a musí mě ta daná hra bavit, včetně mluveného komentáře. Mezi takové patří třeba Gogo, kde sleduji jen některé LP, které mě chytnou. Mezi takové série patřila Mafia I. a Mafia II., Lucius I. a teď i Lucius II. a nebo Outlast.

Jakou posloucháš hudbu?

Tak na tuto otázku odpovím velice rychle. Já poslouchám skoro všechnu hudbu, tedy kromě techna a Moravanky. Jinak nepohrdnu žádným stylem hudby.

Teď se možná dotknu citlivého tématu (jestli nechceš, klidně neodpovídej). Tvoje vada řeči vyvolává rozporuplné reakce. Někteří tě kritizují, jiní obdivují, že i přes to zvládáš točit tak skvělá videa. Nenapadlo tě vnímat to jako výhodu? Podle mě si tě tak lidé aspoň zapamatují. A když už jsme u toho, čím si myslíš, že lidi, kteří poprvé uvidí tvé video, zaujmeš?

No, abych řekl pravdu, tak když jsem začal natáčet videa, tak mě nenapadlo, že by mohla být moje vada řeči nějak extra moc velikou výhodou. Vlastně jsem si ani nemyslel, že by to mohl být problém a lidem to vadit. Přece jen v mém blízkém okolí si už na to, jak mluvím, zvykli, a tak si to ani nepřipouštím.

Po několika videích se ukázalo, že to někomu problém dělá, ale na druhou stranu mám většinu diváků, kterým to nevadí a naopak mě plně podporují. Podporu mám i mezi YouTubery, se kterými jsem se měl tu čest osobně poznat a nebo se známe na dálku přes stream.

Lidi, kteří uvidí poprvé moje video, tak si mě mohou zapamatovat díky několika hláškám, které neustále ve svých videích opakuji.

Musím říct, že se toho nebojíš. Dost často se ve svých videích zmiňuješ o sexu, pornu a tak podobně. Tobě vůbec nevadí prozrazovat o sobě takové informace? Nebo to vnímáš tak, že v dnešní době sociálních sítí, špehování a obecně technologií je normální nemít soukromí?

Povím to tak. Já pouštím do světa jen to, co chi já. A to mi můžete věřit, že dostávám i horší otázky, než ty, na které odpovídám.  Na otázky, na které nechci, tak neodpovídám.

t-vena-ples

Mazurácký ples 2015

Jak se vyrovnáváš s hatery? Štve tě to nebo je spíš hodíš hned za hlavu?

No, já je spíše ignoruji. Dříve, když jsem skutečně začínal na YouTube, tak jsem na ně reagoval. Ale to nemá smysl. Je skutečně nejlepší tyto lidi ignorovat a v pozadí se jim smát, jací idioti to jsou.

I když mi je malinko haterů líto. Umím si totiž plně představit, co jsou zač. Schovávají se mnohdy za cizí identitu a pod cizím profilovým obrázkem. Tím se stydí za svůj názor. Umí kolem sebe jen nadávat a kopat. Ale jakmile okolo vás projdou, tak sklopí oči a mlčí. Ale hlavně že jsou na internetu za hrdiny.

Natáčíš taky recenze filmů. Na jakou filmovou novinku letošního roku se nejvíc těšíš?

Na jakou filmovou novinku se nejvíce těším? Tak těch je samozřejmě více. Mezi takové patří např. Avengers: Age of Ultron, Rychle a zběsile 7, Jurský svět, Terminátor Genisys, Mission: Impossible 5, a ze všeho asi skutečně nejvíce na Star Wars: Síla se probouzí.

Plánuješ, že bys někdy natáčel i lets playe na hry? Jaké vůbec hraješ hry?

Do budoucna o tom přemýšlím. Poslední dobou jsem propadnul online hře WOT a není snad jediný den, kdy bych tuto hru nehrál.

Co holky? Zaznamenal jsi nápor fanynek? Na Asku ti občas nějaká píše, ne? 🙂

No, na asku mi skutečně holky píší. Ale je to anonymní, a tak to skutečně beru jen s rezervami. Přece jen nemůžu vědět, kdo to ve skutečnosti píše. Ale jsem natolik gentleman, že odepíši.

Jak si vůbec představuješ ideální slečnu? Přemýšlíš někdy o své vyvolené nebo o dětech?

Děti už bych si docela přál, zatím jsem ale nenašel tu pravou.

A jak si představuji svoji vyvolenou?

Nezáleží mi až tak na vzhledu, jako spíše na tom, aby byla milá, uměla se postarat o domácnost a děti a brala by mě takového, jaký jsem.

Co děláš tak běžně, když zrovna nesedíš u počítače nebo nenatáčíš videa?

Moc koníčků nemám.

Velice rád chodím na ryby. Tedy, pokud mám zrovna čas. Neznám nic lepšího, než si sednout k vodě, nahodit udici a vypustit veškeré myšlenky. Je to dost dobré na odreagování a člověk si skutečně pročistí hlavu. A zvláště u vody, která je v přírodě a hlavně daleko od silnice, či civilizace.

A pokud nejsem zrovna na rybách, tak jezdím  na kole. Není pro mě problém ujet 30 až 50 km. Několikrát do roka jezdíme na dvoudenní cyklovýlety, kdy denně zvládáme i 80 km.

t-vena-na-kole

Cyklovýlet v Hustopečích 2014

Jak bylo v Praze na CraftConu? Máš nějakou extrémně hezkou vzpomínku, o kterou by ses s námi podělil?

Letos na českém CraftConu bylo skutečně fajn. Dokonce i lépe než minulý rok na CraftConu v Brně. Rozdíl byl hlavně v tom, že v Brně jsem byl návštěvník, který měl jen asi 40 odběratelů a letos v Praze jsem byl návštěvník, který měl přes 2200 odběratelů a dost lidí mě už poznalo. Takže atmosféra byla na výbornou.

Poznal jsem skutečně nemálo nových lidí, rozdal jsem několik podpisů a nebo se i s některýma vyfotil.

S tím, že mě pozná tolik lidí, jsem ani nepočítal. Vlastně jsem nepočítal s tím, že by mě vůbec někdo mohl poznat, takže mi to udělalo radost.

Kde se s tebou tví fanoušci budou moci v nejbližší době zase potkat? Plánuješ třeba CraftCon v květnu v Brně nebo jiné akce?

Na CraftCon do Brna se již těším, protože budu mít možnost se tam setkat s lidmi z mého nejbližšího okolí.

Přemýšlím i o říjnovém 4FANS a nezavrhuji i jiné akce v jiných městech. Ovšem záleží na volném čase.

Do budoucna chci naplánovat setkání s lidmi, kteří mě sledují a pokecat s nimi. Tím nemyslím pouze na velkých akcích, ale setkání s menší skupinkou.

Na co se v současné době nejvíc těšíš nebo co by sis přál?

Začnu asi tím, co bych si přál. Určitě si nejvíce přeji, aby mě lidé neodsuzovali podle toho, jak vypadám a nebo jak mluvím. Ale spíše podle mé tvorby.

Další, co bych si přál, tak je lepší  spolupráce s YouTubery, než jen prostřednictvím Tagů, kde se navzájem Tagujeme.

A na co se těším? V současné době na CraftCon v Brně a také na to, že se ze mě již brzy stane strýček.

Jak to vidíš s natáčením na YouTube do budoucna? Dokážeš si představit, že jednou skončíš? Nebo žiješ v domnění, že ještě v 80 letech budeš někoho zajímat? 🙂

Na tuto otázku můžu říci jen jediné. V tuto chvíli mě baví natáčet videa čím dál tím více a to hlavně díky podpoře některých mých diváků, které se mi dostává při každém novém vydaném videjku. Takže určitě v nejbližší době nehodlám s natáčením přestat.

Děkujeme za rozhovor a přejeme, ať se ti nadále daří ještě lépe než doteď.

I já děkuji velice za rozhovor a moji diváci by mi to asi neodpustili, a tak se rozloučím jako ve videích.

Tak se zatím mějte a nezapomeňte se množit a mějte se rádi.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru