Dnes vyšlo 1 článků

T-Mobile zaměstnává vězně a otevírá call centrum za mřížemi

V rámci projektu, na kterém spolupracují Ministerstvo spravedlnosti, vězeňská služba vinařické věznice, společnost A-Giga a tuzemský operátor T-Mobile, mohou vězni obsadit netradiční pracovní místa. Za mřížemi totiž vznikne call centrum, přičemž vězni budou volat lidem a nabízet jim produkty či služby různých firem, nikoliv pouze od operátora T-Mobile.

Vězni budou mít k dispozici pouze základní údaje o zákazníkovi a jejich úkolem bude zjistit, zda by měl zákazník o danou službu či produkt zájem. Ostatní náležitosti vyřídí zaměstnanci mimo vězení.

tmobile_Vinarice_2-650x488

Zdroj: SMARTmania

Odsouzený musí projít přísným výběrovým řízením a absolvovat rekvalifikovaný kurz, jemuž akreditaci poskytuje MŠMT. Výběrového řízení se pravděpodobně zúčastní kolem 400 vězňů, z nichž se vybere pouze 90 úspěšných kandidátů. Zaměstnaní vězni podepíšou pracovní smlouvu přímo s věznicí a mzdy poputují na jejich dluhy a náklady na pobyt ve výkonu trestu. A dokonce mohou peníze posílat i své rodině. Projekt by měl snížit recidivu vězňů. Člověk propuštěný z vězení má většinou problém s tím  zapojit se do společnosti a najít si práci, a tak by právě zaměstnání v call centru mělo tyto problémy zmírnit či odstranit.

Call centrum je vybudované přímo v prostorách věznice a jeho kapacita je 20 pracovních míst. Vězni se budou střídat po čtyřhodinových směnách a provozní doba call centra jako takového je 12 hodin.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru