Dnes vyšlo 15 článků

T-Mobile za několik týdnů spustí mobilní volání přes Wi-Fi

Zákazníci mobilního operátora T-Mobile budou moci volat prostřednictvím Wi-Fi sítě na místech, kde je špatný signál. Volání přes Wi-Fi najde uplatnění zejména v suterénních prostorech, v objektech se silnými stěnami a v ocelových výrobních halách. T-Mobile je první mobilní operátor v tuzemsku, který tuto službu nabídne.

V současné době mobilní operátor T-Mobile testuje mobilní volání přes Wi-Fi, přičemž komerční služba by se v portfoliu služeb měla objevit za několik málo týdnů. K mobilnímu volání přes Wi-Fi poslouží technologie Voice over Wi-Fi (VoWiFi), přes kterou zákazník zprostředkovává hovory a posílá textové zprávy prostřednictvím svého telefonního čísla stejně, jakoby byl v mobilní síti.

14788274012_32413bf76e_z

T-Mobile nabídne volání přes Wi-Fi.

Tato služba bude mít uplatnění zejména v prostorách, kde je nekvalitní signál mobilní sítě. Wi-Fi volání se vyznačuje kvalitní přenosem hlasu s potlačením ruchů z okolí. Volání je rychlé a služba umožňuje posílat textové a multimediální zprávy – SMS a MMS. Pakliže se dostanete do prostoru, kde je dostupná Wi-Fi síť, telefon automaticky přejde na technologii Voice over Wi-Fi. Jakmile ztratíte signál Wi-Fi, telefon plynule přejde do sítě LTE.

Tak co na tuto novinku říkáte vy?

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru