Tisková zpráva: Systém Canon EOS slaví 25. výročí

Canon dnes slaví 25. výročí kultovního systému EOS. Systém se poprvé představil v roce 1987 a v současné době nabízí nejkomplexnější řadu digitálních zrcadlovek, vyměnitelných objektivů a příslušenství, které jsou oblíbené mezi fotografy po celém světě.

Svou premiéru si systém Canon EOS odbyl v březnu 1987, kdy byla představena zrcadlovka EOS 650 a tři vyměnitelné objektivy EF, včetně EF35-70mm f/3,5-4,5. Tento měsíc si systém EOS připomíná svou dlouhou a bohatou historii oslavami 25. výročí.

EOS je zkratka „Electro Optical System“ a současně je to jméno řecké bohyně úsvitu. Řada EOS jako první na světě přinesla plně elektronický přenos dat mezi tělem fotoaparátu a objektivem a představovala novou generaci AF zrcadlovek. Během éry analogových kinofilmových kamer získaly zrcadlovky EOS obdiv mnoha uživatelů za inovativní technologie, atraktivní design, vysokou rychlost a jednoduché používání. Canon potvrdil svou pozici průkopníka v oblasti inovací a v roce 1989 představil nový profesionální model EOS-1. V roce 1993 společnost Canon ještě více rozšířila okruhu svých zákazníků s uvedením lehkého a kompaktního fotoaparátu EOS 500 (v některých regionech pod jmény EOS Kiss a EOS Rebel XS).

V návaznosti na model EOS D30 z roku 2000, kdy byla popularizace digitálních zrcadlovek v plném proudu, vyvinul Canon pokročilé technologie, jako jsou senzory CMOS a vysoce výkonné obrazové procesory DIGIC. To umožnilo vyrábět produkty, které ohromují vysokou rychlostí, jednoduchostí používání a vysokou kvalitou fotografií.

Canon posouvá na novou úroveň kvalitu obrazu a funkce pro natáčení videa s vlajkovou lodí EOS-1D X a nově představeným EOS 5D Mark III. Nabídka digitálních zrcadlovek společnosti Canon je opravdu velmi široká a splní přání všech uživatelů bez ohledu na zkušenosti, od začínajících fotonadšenců až po profesionální fotografy.

Navíc výměnné objektivy řady EF, které byly uvedeny spolu se  systémem EOS, jsou dnes špičkou na trhu. Canon ve svých objektivech využívá řadu inovativních technologií, jako je jsou ultrazvukový motor (USM), stabilizátor obrazu (IS), antireflexní povrchová vrstva SWC (Subwavelength Structure Coating), antireflexní technologie a mnohavrstevné difrakční prvky (DO). Aktuálně má řada objektivů EF více než 60 modelů, díky čemuž se výrazně rozšiřují možnosti fotografování.

Canon nedávno představil systém EOS Cinema, který obsahuje profesionální digitální filmové produkty,a nově systém Canon EOS podporuje filmovou produkci a další špičkové aplikace pro zachycení videa.

Canon bude i nadále zdokonalovat své zobrazovací technologie založené na klíčových optických technologiích, aby zákazníkům přinášel výjimečné a spolehlivé fotoaparáty a objektivy, které budou vyhovovat různým potřebám uživatelů. Zároveň chce přispívat k rozšíření kultury fotografování a natáčení videa.

Zdroj: Tisková zpráva

Štítky:

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru