Syrští extremisté amputovali ruku zloději a tweetovali o tom

Podle Chammurapiho zákoníku to bylo oko za oko a zub za zub. V Sýrii je to teď ruku za krádež. Skupina islámských extrémistů tam totiž usekla ruku zloději a tweetovala o tom.

Série tweetů se objevila na účtu @reyadiraq, který patří zastáncům radikálního hnutí Islámský stát v Iráku a Levantě (ISIL). Účet měl asi 96 000 followerů a více než 20 000 tweeetů, nepochybně tedy celou záležitost vidělo hodně lidí. Twitter už ale reagoval jeho pozastavením.

reyadiraq

Účet již byl pozastaven.

Brutální trest chtěl sám

První fotografie zveřejněná na nyní nedostupném účtu ukazuje, jak skupina drží muže se zavázanýma očima a s pravou rukou umístěnou na stole. Muž však podle veškerých zpráv o trest za krádež, ke které se přiznal, požádal sám. Sám si prý dokonce přál brutální trest.

reyadiraq-first-photo

Skupina extremistů se shromáždila okolo stolu, aby měli co nejlepší výhled, a pár z nich si celý proces fotilo na mobil. Na snímku je vidět, že se tam nachází i děti. Nejpozoruhodnější je ale maskovaný muž, který v rukou svírá dlouhý meč.

Druhá fotografie ukazovala, jak sebou zloděj škubl, když se meč blížil k jeho ruce. Byl to okamžik těsně před amputací.

reyadiraq-second-photo

Na třetí fotce, která byla zveřejněna o hodinu později, leží zloděj na zádech a jeho useknutá ruka je položená na stole.

reyadiraq-third-photo

ISIL je jedna ze silně extrémních skupin snažící se svrhnout syrského prezidenta.  Její násilné metody jsou příliš extrémní i pro Al-Káidu, která se od ní distancovala. Skupina se totiž v severní Sýrii snaží stanovit přísné interpretace islámského práva. Dříve pořádali i popravy a bičování. V současné době zakazují kouření, hudbu a jiné chování, o kterém se domnívají, že je proti islámské.

Zdroje: NY Daily News, Elite Daily

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru