Syn jim zemřel na rakovinu. Vytvořili hru, ve které můžete i vy pocítit, jaké to je

Dne 12. ledna 2016 by Joel Green oslavil sedmé narozeniny. Bohužel, nedožil se jich. Rakovina mozku, se kterou malý Joel bojoval už od prvního roku života, byla rychlejší. Chlapec podlehl zákeřnému onemocnění v pěti letech. Nicméně jeho rodiče v den jeho narozenin vydali poetickou počítačovou hru s názvem The Dragon, Cancer (Ten drak, rakovina). Vžijete se do role rodičů a na vlastní kůži pocítíte, jak musí být silný člověk, když rakovina postihne vaše nejbližší.

Emocionální hra, která trvá dvě hodiny, vypráví srdcervoucí příběh. Hráči nahlédnout do života Greenových. Jedna z prvních scén se odehrává v ordinaci lékaře, kde rodiče uslyší onu zdrcující zprávu. Hlavním tématem hry by neměl být smutek a bezmocnost, ba naopak láska, víra a naděje.

„Joel neměl šanci přežít. Můžeme ukázat světu, jak důležitý pro nás byl. Ztratili jsme nejbohatší část našeho života,“ řekl Ryan.

Joel s rakovinou bojoval od roku 2011 a o rok později se jeho rodiče rozhodli udělat hru, která se skládá z bolesti a naděje. Příběh malého chlapce poznáte prakticky den po dni. Děj hry The Dragon, Cancer se odehrává na jednotce intenzivní péče, přičemž hlavní roli má samotný Ryan Green (otec). Jeho úkolem je zůstat oporou pro svého syna i v těch nejtěžších chvílích. Hráč musí v tomto okamžiku odkrýt sílu lidské vůle a víry.

cjvavkejxvnzzab9xapx

Ryan se svým nemocným synem

Hráči by si současně měli uvědomit, že děti bojující s rakovinou si musí zvyknout na sterilní klinické prostředí, které se zcela liší od běžného dětského světa.

Titul si můžete koupit na Streamu na PC a na Mac. Nicméně je k dostání také verze pro konzoli Ouya, respektive na Android TV. Výtěžky z této hry poputují na dobročinné účely na výzkum boje s rakovinou.

Zdroj / Foto: TechTimes, Kotaku

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru