Sway: Co tahle novinka od Microsoftu umí?

Balíček Office od Microsoftu má nový přírůstek. Sway je aplikace, která vám umožňuje sdílet příběhy, nápady, fotky, … Prostě cokoliv, co se vám honí hlavou.

Možná jste o Sway již slyšeli. Tahle novinka totiž byla oznámena již v říjnu, stále ale zůstává k dispozici pouze pozvaným. Od tohoto týdne ji ovšem mohou používat uživatelé z Nového Zélandu.

Jednoduchost, omezené možnosti

Při prvním spuštění vás možná překvapí svou jednoduchostí. Je tu jen pár možností, na které můžete kliknout kromě vytváření nového Sway.

Jakmile kliknete na vytvoření Swaye, můžete přidat fotografie a text. Možnosti jsou však poněkud omezené. Můžete buď importovat fotografie z galerie, pořídit nové fotky, přidat text nebo záhlaví. Tím to končí. Jakmile tohle uděláte, můžete si zobrazit, jak bude váš Sway vypadat.

sway1

V režimu zobrazení máte možnost vybrat si z několika rozvržení a návrhů, jak bude váš příspěvek vypadat. Aktuálně jich existuje jen pár, ale prý přibudou další.

Jakmile je váš Sway připraven, pomocí odkazu ho můžete sdílet s celým světem. Vznikne vám něco takového:

nebo takového:

Sway je v podstatě dobrým nápadem, jak snadno něco sdělit světu bez nutnosti mít vlastní blog nebo vědět, jak něco publikovat online. Jednoduše si to naklikáte. Nicméně není to nic nového. Sway má určitě dost konkurence, kteří často nabízí i rozšířené možnosti – například lepší podporu fotek a videa.

Bude zajímavé sledovat, jak se s tím Microsoft vyrovná. Obyvatelé Nového Zélandu si aplikaci mohou stahovat z AppStore, my ostatní se ovšem můžeme jedině zaregistrovat a čekat na pozvání.

 Zdroj: The Next Web

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru