Dnes vyšlo 15 článků

Švýcarské vězení shání dobrovolníky na 3 noci strávené v cele

Švýcarské vězení shání dobrovolníky na 3 noci strávené v cele

Víkendový pobyt v nově postavené věznici v Curychu se ukazuje jako oblíbené místo pro obyvatele švýcarského kantonu. Oznámení na webových stránkách věznice Zurich West hledalo dobrovolníky, kteří by zařízení otestovali v březnu, než bude v dubnu otevřena skutečným vězňům.

“Troufáš si?” vězeňské úřady ve výzvě žádají žadatele, aby od 24. do 27. března strávili ve věznici tři noci. Navzdory varováním se více než 600 lidí dobrovolně přihlásilo nebo projevilo zájem o krátký pobyt ve vězení, který bude sloužit jako zkušební provoz pro personál nového zařízení, uvedl švýcarský list Le Temps. To je více než dvojnásobek kapacity zařízení 241 vězňů.

Dobrovolníci musí být starší 18 let a žít v Curychu nebo pracovat pro kanton a budou předem prověřeni. Ti, kteří se dostanou dovnitř, se budou muset vzdát svých mobilních telefonů a chytrých hodinek, ale dostanou na výběr vegetariánská, halal nebo masitá jídla.

Věznice v největším švýcarském městě byla postavena poté, co se ostatní zařízení dostala pod kontrolu kvůli špatným životním podmínkám vězňů. Ředitel věznice Marc Eiermann řekl listu Le Temps, že zkušební provoz umožní personálu a dozorcům seznámit se s novým zařízením.

Dobrovolníci by neměli očekávat „prázdninový tábor“, ale mohou kdykoli odejít, řekl Eiermann.

 

Zdroj, foto: bloomberg.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru