Světový unikát: první zbraň, zhotovená technikou 3D tisku

Světový unikát: první zbraň, zhotovená technikou 3D tisku

Nadšenci do této rozvíjející se technologie řešili otázku 3D tisku zbraní již velmi dlouho; reálně se tato možnost ovšem objevila teprve zhruba v posledním roce. Doposud byly zbraně pouze vybaveny některými součástkami. Vyrobenými 3D tiskem, nyní ale firma Defense Distributed takto vytvořila celou zbraň.

Pistolka z plastu je stejně nebezpečná jako klasická pistole

Pistolka z plastu je stejně nebezpečná jako klasická pistole

Defense Distributed, která se zabývá budoucími možnostmi 3D tisku, stavěla zbraň pomalu, kousek po kousku, přičemž vždy bylo nejprve ověřeno, že je každá součástka sama o sobě funkční, než byla zamontována do zbraně. Během procesu výroby a testování navíc firma získala oficiální licenci pro výrobu a prodej zbraní.

 

Koncem dubna firma oznámila, že se chystá dokončit zbraň, plně vyrobenou pomocí 3D tisku ze standardního ABS plastu, a nyní v květnu Defense Distributed zbraň skutečně ukázala časopisu Forbes.

Světový unikát: první zbraň, zhotovená technikou 3D tisku

Pistolka z plastu, která vás může zabít

Zbraň se jmenuje The Liberator a výrobci se rozhodli přeci jen porušit její čistě plastový design – zbraň má kovovou pojistku a navíc je v ní uložen další kus kovu, aby mohla být zachycena detektory kovu. Vzhledem k tomu, že zbraň díky plastu vypadá spíše jako hračka pro děti, je zabudování kovových součástí jistě dobrý nápad.

Zdroj: https://www.extremetech.com

Zdroj obrázků: https://www.extremetech.com

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru