Dnes vyšlo 1 článků

Světově největší plovoucí větrné farmy budou na pobřeží Kalifornie

V Kalifornii bude vybudovaná první pobřežní větrná farma, která by měla plně fungovat už v roce 2021. Celkem 100 plovoucích turbín bude produkovat 765 megawattů energie, čímž by mělo být touto energií zásobováno na 200 tisíc domácností.

Projekt zvaný Morro Bay Offshore se nachází mimo pobřeží Pt. Estero v Kalifornii, a to asi 53 kilometrů od pobřeží. Plovoucí plošiny, které budou pohánět turbíny, budou ukotvené k mořskému dnu, a to od 792 metrů do 1 006 metrů pod vodou. Plovoucí plošiny jsou inovativním řešením, které se používá momentálně pouze ve zkušebních projektech.

Offshore-Wind-Farm-to-be-Built-off-California-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Existují určité obavy, že projekt Morro Bay Offshore by mohl ztroskotat kvůli neklidnosti a nevyzpytatelnosti moře. Případně by kabely mohly vadit některým velrybám, kteří do této oblasti migrují. Naopak větrná energie by měla snížit negativní dopad na životní prostředí.

California-Offshore-Wind-Farm-Plans-889x527

Zdroj: Inhabitat

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru