Dnes vyšlo 15 článků

Světlo světa spatřil počítač za 230 korun

Nepředstavujte si, že za dvě stovky dostanete počítač, který vám stojí na stole – tzn. bednu, monitor, klávesnici a myš. Slovem počítač v tomto případě máme na mysli úplně malinkou destičku, která ovšem zvládne většinu základních PC úkonů.

K čemu používáte počítač? Brouzdáte po internetu, ztrácíte čas na Facebooku, upravujete tabulky, a píšete dokumenty ve Wordu? V tom případě vám bohatě postačí počítač s názvem Chip, který vás přijde na 230 Kč a vejde se vám do ruky.

chip_original

Má ho na svědomí společnost Next Thing. Její CEO a spoluzakladatel Dave Rauchwerk kdysi vytvořil fotoaparát vytvářející GIFy, ke kterému použil Raspberry Pi. Jenže Raspberry Pi není úplně levnou záležitostí a foťák celkově dost prodražilo. A tak si vytvořil svůj vlastní malý a levný počítač.

Počítač pro vynálezce

Chip vypadá jako malá destička, na jedné straně je USB port a audio konektor, uvnitř se nachází 1 GHz procesor, 512 MB RAM a čtyři giga úložného prostoru, zvládá WiFi i Bluetooth. Specifikace odpovídají low-endovému smartphonu, ale přesto nemá Chip nejmenší problémy, když k němu připojíte monitor, klávesnici, myš a adaptér. Primárně je ovšem určen všem vynalézavým.

chip

Společnost Next Thing sbírala peníze na svůj Chip na Kickstarteru, a protože se jim povedlo vybrat dostatek, první počítače začali nedávno rozesílat. Do března chtějí doručit 20 000 objednávek. Amatérští vynálezci si tedy brzy budou moci vytvořit své gadgety a nepřijde je to vůbec draho.

chip_2

Jako běžný počítač je dostačující, ale vzhledem k ceně a velikosti ho ocení především kreativci, co si chtějí vytvářet vlastní gadgety

Richard Reininger, který se firmě stará o marketing, popsal, že zákazníci jim už prozradili, co se chystají s Chipem udělat. Budou stavět meteorologické stanice, monitory vodních nádrží, elektronické rekvizity pro cosplaye, drony a další zajímavé blbůstky. Také společnost Next Thing má v plánu vyvíjet podobná zařízení.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru