Světem se šíří zpráva o ženě střelené do obou nohou za to, že posílala pozvánky na Candy Crush

Světem se šíří zpráva o ženě střelené do obou nohou za to, že posílala pozvánky na Candy Crush

Znáte na Facebooku něco otravnějšího než neustále žádosti přátel, ať si jdete něco zahrát? Pravděpodobně ne. Jednoho muže to naštvalo až natolik, že ženě, která mu posílala žádosti na hru Candy Crush, ustřelil obě nohy. Trochu brutální, že? A lidé po celém světě tomu věří.

Tahle zpráva se šíří nejen světem sociálních sítí, nachytala se na ni i některá média. Údajně o tom totiž informovala BBC. Mělo jít o 47 letou ženu a incident se měl odehrát v severoirském Belfastu.

young_belfast-woan

Pokud se ale budete pokoušet na BBC tuhle zprávu dohledat, neuspějete. Najdete jen jednu velmi podobnou, která mluví o ženě zastřelené maskovanými vetřelci v Newtownabbey. Shodou okolností se to stalo také v severním Irsku, také jí bylo 47 let a rovněž byla střelena do obou nohou.

Proč je to fake

Že je to jen zdařilá práce Photoshopu, je jasné už z toho, že zprávu nejde nikde dohledat. Je tu ale ještě jeden důvod.

Přemýšleli jste nad tím, proč by někdo otravného hráče Candy Crush střílel do nohou? Hraje přece rukama. A díky tomu, že jí ustřelíte nohy, nebude mít možnost nic dělat, a bude celé dny jen sedět u počítače… a hrát Candy Crush.

candy_crush_request

Ve skutečnosti je obrázek článku BBC dílem facebookové stránky The Notorious Barrick Boys. Dokonce se totiž v jednom statusu chlubí, že se jejich výtvor dostal na hlavní stránku Imguru. Doufejme, že vylekal aspoň pár hráčů Candy Crush, kteří se teď bojí o své nohy.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru