Dnes vyšlo 15 článků

Svět má strach z Google Glass. Předseda Googlu z dronů

Svět má strach z Google Glass. Předseda Googlu z dronů

Miniaturní bezpilotní letouny jako hrozba pro naše soukromí?

Výkonný předseda Googlu Erich Schmidt říká, že Google Glass jsou z hlediska rizika ohrožení soukromí jednotlivce jen slabým odvarem. Daleko větší riziko podle něj představují drony – bezpilotní miniletouny.

Miniaturní vznášedla vyjdou poměrně levně, a i to podle Ericha Schmidta představuje riziko. Uvádí příklad znesvářených sousedů, kteří se kvůli svým sporům nechávají navzájem sledovat drony. „Jak byste se cítil, kdyby váš soused zašel do krámu a koupil si komerční sledovací dron, který by startoval z jeho dvorku. Létal by celý den nad vaším domem. Jak byste se cítil?“ ptá se Schmidt. Šíření dronů by podle něj mělo být legislativně omezeno. Mohlo by totiž být využito i jako prostředek terorismu.

AR Drone 2.0

AR Drone 2.0

Malé drony opatřené kamerou jsou nicméně již dnes k dostání pro nadšence na celém světě. Zastánci bezpilotních miniletounů hovoří o jejich využití při monitoringu přírodních katastrof, sběru topografických dat či potírání kriminality.

Zdroje: https://www.zive.cz

Zdroj obrázku: https://blog.laptopmag.com/wpress/wp-content/uploads/2012/02/ARDrone2.jpg

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru