Dnes vyšlo 1 článků

Švédský startup vám dodá potraviny přímo do ledničky, zatímco budete v práci

S příchodem moderních technologií začala revoluce v potravinářském průmyslu. Zákazníci už nemusí chodit do kamenných supermarketů, protože potraviny nakoupí prostřednictvím internetu. Nicméně švédský startup chce, aby byl nákup potravin ještě pohodlnější. Získal investici ve výši 3 milionů dolarů od bývalého pracovníka společnosti Tesla a majitele Angry Birds.

Ve Stockholmu byl založen startup Glue, který vytvořil inteligentní zámek. Ten by měl nahradit klasický klíč vstupních dveří digitálním systémem. Prostřednictvím inteligentního zámku můžete generovat trvalé, dočasné a jednorázové přístupové kódy. A tyto kódy poté můžete sdílet se svou rodinou, příteli, sousedy či důvěryhodnými společnostmi, jako je právě obchod s potravinami.

glue

Zatímco jste v práci, dodávková služba vám naplní lednici.

Inteligentní zámek se nachází na vnitřní straně vstupních dveří. Vlastníkovi domu zašle oznámení, pokud se dveře otevřou anebo pokud se dveře zavřou.

zámek glue

Inteligentní zámek Glue

Švédský startup spolupracuje se švédským řetězcem supermarketů ICA a logistickou firmou PostNord. A společně budou dodávat potraviny přímo do chladničky zákazníků, zatímco nejsou doma. Znamená to tedy, že spotřebitel nemusí spěchat z práce ještě do obchodu, aby mohl něco uvařit. Inteligentní zámek Glue by také usnadnil otevření dveří záchranným složkám.

„Partnerství posune dodávkové služby na další úroveň,“ dodává generální ředitel Carl Johan Grandison, který založil startup Glue s bývalým výkonným pracovníkem Facebooku a ředitelem společnosti Just Eat.

Startup získal investici ve výši 3 milionů dolarů. Do inovativního nápadu investoval Peter Carlsson, bývalý pracovník společnosti Tesla, a Kaj Hed, předseda představenstva a majitel Angry Birds. Mezi dalšími investory by se mohla objevit také společnost Alfvén & Didrikson, čímž by se částka zvýšila na 6,5 milionů dolarů.

Investice budou využité na podporu dalšího vývoje ekosystému týkajícího se dodávky produktů a služeb do domácností.

Zdroj / Foto: Telegraph

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru