Dnes vyšlo 15 článků

Švédská vláda vrací drogovému dealerovi BTC v hodnotě 1,5 milionů dolarů

Švédská vláda vrací drogovému dealerovi BTC v hodnotě 1,5 milionů dolarů

V bizarním sledu událostí se švédská vláda rozhodla vrátit bitcoiny v hodnotě asi 1,5 milionu dolarů drogovému dealerovi, který si v současné době odpykává trest ve vězení. V době, kdy vláda bitcoiny nabyla, ještě nebyla hodnota jednoho BTC tak vysoká. Držení měny státními orgány se dealerovi velmi vyplatilo.

Vzhledem k tomu, že obchod nebyl zcela regulován, rozhodli se zločinci a obchodníci s drogami k provádění transakcí používat kryptoměny. S platnými přísnými zákony se kryptosféra stala bezpečnějším místem.

Kryptoměny, které úřady zabaví se často draží. Podobným způsobem švédská vláda vydražila 36 bitcoinů, které získala během drogové krize. Zatímco obchodník s drogami prodával drogy online a získal za to neuvěřitelných 1,5 milionu dolarů, obchodníka chytila ​​policie.

Když drogový dealer sedí ve vězení, švédská vláda se rozhodla bitcoin vydražit. Švédský úřad pro vymáhání práva však dokázal vydražit pouze 3 bitcoiny. Vzhledem k tomu, že vládě zůstalo 33 BTC v hodnotě 1,5 milionu dolarů, byli podle zákona nuceni ji vrátit jejímu majiteli. Uvězněný drogový dealer proto získal většinu svých bitcoinů zpět.

Tove Kullberg, prokurátorka obchodníka s drogami, hovořil se švédským rozhlasem a poznamenal:

“V mnoha ohledech je to nešťastné.” Vedlo to k důsledkům, které jsem tehdy nemohl předvídat. Je třeba se z toho ponaučit. Dále navrhla, aby vláda investovala „do interního vzdělávání v orgánech obžaloby, protože kryptoměna bude faktorem, se kterým se budeme zabývat v mnohem větší míře než dnes“.  

Zdroj, foto: currencywar.co.uk

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru