Svědek v případu Apple proti Samsungu nechce vypovídat před soudem

Shin Nishibori je designér, který připravoval Apple iPhone a jeho názory se staly ústředním tématem v případě patentového sporu se Samsungem. Právník, který zastupuje Nishiboriho řekl, že jeho klient nemá důvod se dostavit k soudnímu jednání, které začíná v pondělí v San Jose.

Nishibori již nepracuje pro Apple a je na Havaji, kde se zotavuje z několika zdravotních problémů. Pro Apple přestal pracovat tento měsíc po 10 letech kariéry vývojáře. Nishibori vytvořil řadu návrhů v roce 2006, které údajně ukazují, jak podobný je Sony a iPhone. Samsung tvrdí, že Nishibori a návrhy Apple na iPhone ukazují, že Sony mělo vliv na design, ze kterého je Samsung obviněn z kopírování.

Apple popřel obvinění, že návrhy na iPhone vycházejí z koncepce Sony. Nishibori byl uveden jako svědek, kterého se Samsung snaží předvolat. Není to poprvé, co se společnost Samsung snaží sehnat Nishiboriho. Společnost uvedla, že v soudních dokumentech je potvrzeno, že Apple nedávalo Nishiboriho k dispozici několik měsíců s tím, že byl na dovolené. Samsung ukazuje na Twitteru komentáře od Nishiboriho, ve kterých hovoří o světovém cestování a běží závody. Tento svědek může být klíčovým faktorem v miliardovém sporu o prodej Samsung Galaxy na trhu v USA.

Zdroj: All Things D

Komentáře

Nahoru