Dnes vyšlo 15 článků

Surface Watch se testují

Apple a Microsoft. Konkurenti od dávných dob. Apple bude mít chytré hodinky, Microsoft musí také. Mezitím se však do hry vmíchal i Google se svými Glass. Ty jsou však mnohými lidmi vnímány ještě jako moc velký krok do budoucna. Nastává tak ta pravá chvíle, aby se začal snažit i Microsoft se svými smartwatch?

Testovací prototyp chytrých hodinek od Microsoftu přešel k týmu Surface. Zdroje obeznámené s plány Microsoftu řekly The Verge, že společnost Microsoft se svým týmem Surface v současné době pracuje na tom, aby se chytré náramkové zařízení přiblížilo realitě. Už dříve Microsoft testoval variace chytrých hodinek, které navrhl tým Xbox.

Ze zprávy vyplývá, že chytré hodinky jsou právě ve fázi testování. Microsoft k nim od výrobců komponentů bude požadovat 1,5 palcové displeje. AmongTech nedávno uvedl, že chytré hodinky budou dostupné v různých barevných variacích. Náramky k hodinkám by měly být dostupné v modré, červené, žluté, černé, bílé a šedé barvě. Stejný zdroj tvrdí, že by u hodinek měl být využit materiál speciálního dražšího průsvitného hliníku, který by měl být třikrát tvrdší než sklo.

Mohly by vypadat i nějak takhle?

Mohly by vypadat i nějak takhle?

Microsoft testuje prototypy s upravenou verzí Windows 8. Zaměřuje se na integraci chytrých hodinek s jinými zařízeními, které pohání Windows. Údajně prý mají paměť 6 GB, ale spoléhají rovněž na podporu cloudového úložiště. Zahrnuta by měla být podpora různých oznámení či ovládání hudby, ale způsob propojení s jinými zařízeními není ještě úplně jasný.

Přechod vývoje chytrých hodinek pod skupinu Surface zdůrazňuje nedávné organizační změny v Microsoftu. Xbox hardware a Surface hardware se spojí do jedné divize, za veškeré hardwarové úsilí bude zodpovědná Julie Larson-Green.

Obrázek: slashgear.com

Komentáře

Nahoru