Dnes vyšlo 15 článků

Supercell: Za dva roky se dostal ze 3 dolarového zisku na příjmy 892 milionů dolarů

Supercell, výrobce mobilní hry Clash of Clans, ukázal extrémně působivý finanční výkon za rok 2013. Za minulý rok si přišel na krásných 464 milionů dolarů z celkového příjmu 892 milionů dolarů. Tento výnos činí čtyřikrát větší zisky a osmkrát větší celkový příjem oproti roku 2012. Oproti roku 2011 je tento výnos nekonečněmnohonásobný. V roce 2011 si totiž společnost vydělala pouhé 3 dolary.

Finská developerská společnost zaměřená na výrobu mobilních her zveřejnila údaje z každoroční účetní zprávy. Příjmy ve výši 464 milionů dolarů před odečtením daně z příjmu ukázaly, že společnost má své náklady pod kontrolou. Výnosy budou pravděpodobně ještě stoupat, a to na základě pouhých dvou her: Clash of Clans a Hay Day.

Japonci kupují svět, a tak si koupili i Supercell

Od loňského roku je Supercell také spojován s japonskou SoftBank. Japonsko v posledních letech skupuje pomalu celý svět, a tak se tento trend nemohl vyhnout ani Finsku. Japonsko si ve Finsku koupilo Nokii, Rovio a teď i Supercell. Supercell přišel SoftBank na 1,5 miliardy dolarů. Koupili si 51 procent společnosti, teď vlastní její nadpoloviční většinu a možná právě oni pohnuli světem (když už jim stejně patří) a vytřískali z milovníků mobilních her a ekonomického trhu, co se dalo.

Supercell měla v době, kdy zakročili Japonci, pouhých 130 zaměstnanců a za sebou jen tři roky existence. Kupní cena, za kterou SoftBank koupila polovinu společnosti, určila celkovou hodnotu společnosti na 3 miliardy dolarů.

A na částku s velkým množstvím nul nestačila zírat ani samotná společnost Supercell, kterou v roce 2010 založil Ilkka Paananen, tvůrce mobilních her. Kdo by se jim divil, vždyť v roce 2011 vydělali pouhé 3 dolary.

Supercell uvádí na trh novinku Boom Beach

Supercell také oznámil, že svou třetí hru s názvem Boom Beach uvede na trh v březnu. Boom Beach je v současnosti testována v Kanadě a Austrálii. A novinka od Supercell boduje již nyní. V zemích, kde je testována, se dostala na přední příčky iOS app store. Bude jejich třetí hra snad zasazena do japonského prostředí? Nějaké to animé, gejša, nebo draci…?

A jaký bude mít výnos v příštím roce, až SoftBank odkoupí zbývající procenta společnosti? 1,5 miliardy dolarů?

Na to si musíme ještě nějaký ten pátek počkat a čekání si zkrátit třeba hrou Cash of Clans. Doporučuji se podívat na komerční video ke hře!

 

mobilní hra od společnosti Supercell

Clash of clans by Supercell

Mobilní hra Hay Day od Supercell

Hay Day by Supercell

mobilní hra boom beach od supercell

Boom Beach by Supercell

 

 

Zdroj: https://venturebeat.com/2014/02/12/clash-of-clans-maker-supercell-generated-892m-in-revenues-with-huge-profit-margin-in-2013/

Obrázky: mashable.com, fatal1ty.com, allhackz.net, upload4you.org

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru