Super trik, jak přimět iPhone k uvolnění místa

Po internetu koluje zajímavý trik, jak iPhone přimět k uvolnění místa. Pokud máte 16 GB verzi, budete nás za tuhle jednoduchou radu zbožňovat. Sami jsme to vyzkoušeli a fakt to funguje.

Původně se nápad objevil na Redditu, zveřejnil ho uživatel s přezdívkou eavesdroppingyou. Není k němu vůbec nic potřeba, celé to trvá asi tři minuty. Připraveni? Jdeme na to!

Pokud nám nevěříte, nejdříve si prohlédněte návod a screenshoty. Opravdu to funguje.

IMG_7629

Před vyčištěním. K dispozici 2,0 GB

1. Najděte na iTunes film Pán prstenů: Dvě věže

Otevřete aplikaci iTunes a vyhledejte film The Lord of the Righs: The Two Towers. Bude to nejspíš fungovat i s jinými filmy, ale s tímhle je to ozkoušené. Hlavně je dost velký, to je důležité. Klikněte na 3,99 € VYPŮJČIT a pak ještě jednou potvrďte VYPŮJČIT HD FILM. Nebojte, nebude vás to nic stát, protože film se ve skutečnosti nikdy nevypůjčí. iPhone vám oznámí, že pro stažení není dostatek místa a své úložiště můžete spravovat v Nastavení.

IMG_7630

Nebojte, film se nikdy nevypůjčí, takže vás to nebude nic stát.

2. Jděte do Nastavení a zkontrolujte to

Klikněte na Nastavení a v Obecné – Úložiště a využití iCloudu se podívejte, že se místo skutečně uvolnilo. Jak je to možné? Když včas stisknete Home Button, uvidíte, že u některých aplikací bude napsáno Uklízení… To znamená, že iPhone tímhle nedokončením půjčením filmu vlastně přimějete odstranit spoustu nevyužitých dat (cookies, cache nebo historie aplikací). Měl by to dělat automaticky, ale evidentně nedělá.

uklizeni

Ikony některých aplikací zešednou.

A víte, co je nejlepší? Celý postup můžete několikrát opakovat.

IMG_7633

Po dvou opakování se vyčistilo 0,9 GB. Při třetím už nic.

Určitě vyzkoušejte a dejte nám vědět, kolik místa tenhle trik ušetřil vám! :-)

Komentáře

Nahoru