Dnes vyšlo 1 článků

Sudden Coffee: Instantní káva v ampulce, kterou vymyslel 22letý barista

Pro milovníky kofeinového moku je nepředstavitelné být alespoň jeden den bez lahodné a kvalitní kávy. A nyní se na trhu objevil zajímavý startup, který má pod svými křídly devátý nejlepší barista Kalle Freese.

Hlavním cílem 22letého baristy bylo proměnit popíjení instantní kávy na proces, který si vychutnají i opravdoví gurmáni. Kallee Freese se začal o přípravu kávy zajímat už v 16 letech a do své práce je doslova zapálený, a tak není divu, že obsadil deváté místo na Mistrovství světa baristů 2015.

sudden coffee

Zdroj: Sudden Coffee

Startup se jmenuje Sudden Coffe, přičemž se jedná o malou ampulku naplněnou etiopskou kávou. Každá ampulka je ručně vyrobená a pečlivě zabalená. Kávová zrna, která jsou lehce mletá ve vancouverské pražírně, jsou speciálně přeměněna na instantní prášek. Z ampulky pak stačí kávu vysypat do hrnku, zalít 240 ml vody (studenou či horkou) a přidat mléko. A můžete si vychutnat šálek lahodné kávy.

„Strávili jsme hodiny tím, abychom přišli na konzistentní recept, takže bez ohledu na to, kde jste, si pokaždé vychutnáte skvělou kávu,“ popisuje zakladatel startupu.

Aktuálně má startup vyprodáno, ale měsíční předplatné vyšlo na 24 dolarů (cca 580 Kč).

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru