Dnes vyšlo 15 článků

Stylový poslech hudby: co takhle reproduktor z 3D tiskárny?

Stylový poslech hudby: co takhle reproduktor z 3D tiskárny?

Posloucháte rádi hudbu? A posloucháte ji pořádně nahlas? Pokud ano, a ne jenom ve sluchátkách, určitě jste řešili problém s reproduktory. Jsou příliš velké, nejsou esteticky provedeny a nehodí se do interiéru. Musíte přemýšlet, kam je umístit, aby nebyly tolik vidět, ale hudba z nich byla slyšet dobře. Reproduktory se dlouhá léta schovávaly do nábytku anebo byly na očích a rozbíjely, jinak designový interiér. S tím je konec. Řada firem si dala za cíl udělat z reproduktoru neobyčejně krásný doplněk interiéru.

Dánští designéři se rozhodli vzít věci do vlastních rukou a něco s tím udělat. O krásný design se postaral jeden britsko-kyperský designér jménem Michaela Anastassiadese. Ten navrhl reproduktor kulatého tvaru a jako hlavní výrobní materiál použil hliník. Můžete si vybrat, kam a jak reproduktor umístíte – je konstruovaný tak, že může stát na podlaze anebo ho můžete zavěsit na stěnu. Tento reproduktor se jmenuje Bang & Olufsen Edge.

Snímek obrazovky 2018-12-03 v 21.53.55

Pozadu nezůstal ani světový vývojář elektroniky a sice Apple. Jejich Apple HomePod, je poměrně malý, nevýrazný, avšak elegantní a velmi hlasitý. Kdybyste chtěli více, můžete efekt hlasitosti zvýšit koupí ještě druhého reproduktoru. Výhodou tohoto reproduktoru je snadné ovládání vaším hlasem.

Snímek obrazovky 2018-12-03 v 21.54.08

Do skupiny designových reproduktorů přispívá Ikea se svým Ikea Eneby. Tento reproduktor vypadá spíše jako bytové osvětlení, což je mnohdy vítáno. Je zakrytý textilem, jehož podobu si můžete vybrat. Je čtvercového tvaru o velikosti jedné hrany 20 cm.

Snímek obrazovky 2018-12-03 v 21.54.16

A posledním z představovaných kousků je Deeptime Ionic. Ten se skládá ze dvou reproduktorů, které se vzájemně doplňují. Jsou specifických tvarů, inspirace pramení z přírodních krás. Tato reproduktorová sestava je zajímavá tím, že za její výrobou stojí Češi – Martin Hřeben a Ondřej Chotovinský. Nebudeme vás šetřit a prozradíme vám ještě jednu zajímavost. Reproduktory jsou zhotoveny 3D tiskem z písku.

Snímek obrazovky 2018-12-03 v 21.54.42

Nyní už si nebudete muset lámat hlavu nad tím, kam reproduktory schovat, aby neničily celkový dojem z interiéru. Naopak se budete chtít reproduktorem pochlubit. Vaše oblíbená hudba bude vycházet z estetické elektroniky, a ne z černého, obrovského reproduktoru. Jaký se vám líbí?

Zdroj, text/foto: bang-olufsen.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru