Studuješ VŠ a chceš na několikaměsíční stáž do Silicon Valley?

Uchytit se v Silicon Valley a podílet se na tvorbě nejzajímavějších startupů na světě je snem snad každého druhého vývojáře či designéra. Život v Americe je lákavý, mekka startupů v Kalifornii ještě lákavější. A proto vznikl Teleport do Silicon Valley.

Lenka Kučerová se zkušenostmi z CzechInvest, StartupYardu a akcelerátoru Wayra, Andrej Kiska z Credo Ventures a Warren Woo se společně pustili do projektu Teleport. Jeho cílem je poslat nejúspěšnější studenty z FITu/FELu (nebo jiných fakult) na zkušenou do Silicon Valley. Plánují, že se studenti něco přiučí ve startupech, zkušenosti si přinesou domů a obohatí českou startupovou scénu.

Jak bude program probíhat

Až do března příštího roku mají studenti vysokých škol možnost se přihlásit. Následně s nimi budou probíhat pohovory a v srpnu první skupina odcestuje na 6 – 18 měsíců do USA. Teleport má v plánu vyslat na zkušenou několik skupin, poslední by měla přijít na řadu na podzim roku 2019.

selection_process

Pokud budeš mít to štěstí a zvolí zrovna tebe, náklady na bydlení v San Franaciscu si budeš muset hradit sám. Teleport dopředu upozorňuje, že to nebude žádná legrace. Najít si bydlení v neznámém městě a adaptovat se na nové prostřední není snadné. Ale zato získáš spoustu zkušeností a samozřejmě budeš dostávat plat běžného zaměstnance. Bude záležet na tom, co umíš, ale ročně to bude něco kolem 40 000 – 80 000 dolarů. Zdá se ti to jako sen? Nejásej, bydlení v této oblasti není zrovna nejlevnější, jedna čtvrtina platu navíc půjde Teleportu. Nicméně výplata ti určitě pokryje životní náklady.

opportunities

Jak se přihlásit

Nejdřív popřemýšlej, zda na to máš. Je to obrovská šance, ale pokud perfektně nezvládáš angličtinu nebo se bojíš sám odcestovat do neznáma, nebude to nic pro tebe. Ideální kandidát na transport do Silicon Valley by měl být chytrý, ambiciózní, schopný rychle se adaptovat v novém prostředí a neměl by mít nejmenší problémy s mluvenou angličtinou.

Myslíš si, že na to máš? Vyplň formulář Teleportu a doufej, že se na tebe usměje štěstí. Startupy jako Uber, Pexeso, Leap Motion nebo Apiary už se těší na nové frontend vývojáře, backend vývojáře, mobilní vývojáře, grafické designéry, UX/UI designéry a jiné pozice.

Více informací najdeš v prezentaci Teleportu zde.

Komentáře

Nahoru