Dnes vyšlo 15 článků

Studie zjistila, že Facebook z nás dělá nešťastné a žárlivé lidi

Studie zjistila, že sociální síť Facebook z nás dělá nešťastné lidi. Ze studie také vyplývá, že lidé, kteří trpí takzvanou „Facebook závistí“, se obzvláště utápí v depresích. Uživatelé, kteří se týden nepřihlásili na sociální média, byli spokojenější se svým životem a svůj blahobyt hodnotili lépe.

Experimentu, který provedla univerzita University of Copenhagen, se zúčastnilo 1 095 lidí. Polovina z nich byla požádána, aby nadále používala Facebook, a druhá polovina se na Facebook naopak nesměla přihlásit.

facebook-1903445_1280

Zdroj: Pixabay

Uživatelé, kteří sociální síť používali, trpí vysokou hladinou „Facebook závisti“, tedy žárlí na aktivity svých přátel na Facebooku.

„Každý den jsou Facebooku věnovány miliony hodin,“ bylo uvedeno ve zprávě.

Facebook slouží ke komunikaci a získávání informací o druhých, ale na druhé straně negativně působí na blahobyt člověka. Z 86 % se ve studii objevily ženy z celého Dánska s průměrným věkem 34, jejichž průměrný počet přátel na Facebooku je 350.

Účastníci studie byli rozděleni na dvě skupiny, a to na léčenou (měli zakázán Facebook po dobu 7 dní) a kontrolní (dále používali Facebook). V poslední den experimentu, který dokončilo 888 účastníků, bylo zjištěno, že 13 % z léčené skupiny nevydrželo a přihlásilo se k sociální síti.

V testu uživatelé Facebooku hodnotí svou životní spokojenost na 7,74 z 10, ale ti, kteří Facebook vůbec nepoužívali, ji hodnotí na 8,11 z 10. Studie rovněž zjistila, že čím více času lidé ve věku 19 až 32 let stráví na sociálních sítích, tím je u nich větší pravděpodobnost, že se dostanou do deprese.

Brenda Wiederhold, kyberpsycholožka, řekla, že studie ukázaly, že Facebook může vyvolávat negativní emoce.

Zdroj: The Independent

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru