Studie: Facebookové komentáře jsou civilizovanější než ty anonymní

Studie: Facebookové komentáře jsou civilizovanější než ty anonymní

Diskuze na zpravodajských serverech. Většinou se jedná o absolutní chaos, kde neustále padají sprosté nadávky a o nějaké civilizovanosti se nedá mluvit. Je toto chování dáno lidmi nebo prostředím? Tuto otázku si již díky této nové studii nemusíte pokládat.

Ve studii se srovnávalo chování lidí na Facebooku a na zpravodajském serveru The Washington Post. A závěr studie je jasný – lidé se na Facebooku chovají 2x civilizovaněji než  na anonymních zpravodajských serverech.

Nezdvořilé chování ve čtenářských komentářích se mnohem častěji objevuje v internetové verzi novin The Washington Post, kde lidé zůstavají anonymní, než na Facebookové verzi.

Dodal profesor Ian Rowe z Kentské univerzity v Canterbury v Anglii. Na internetových stránkách novin se mnohem častěji objevují stereotypy, sarkasmus, nadávky a plno dalších věcí, které jsou pro tyto anonymní diskuze typické.

Facebook přestřelka

Na Facebooku jsou diskuze většinou mnohem civilizovanější

Nicméně ani Facebook není svatý – lidé zde mnohem častěji měli narážky na konkrétní přispěvovatele a častěji byli vulgárnější, i když vulgárnost v této studii měla relativně malou váhu.

Nicméně tento fakt si uvědomují i velké společnosti. Například Google spojí komentování na Youtube s účtem na Google+. Nicméně ani to nemusí být žádná sláva.  Zatím totiž ničemu nebrání založit si falešný účet.

zdroj: techcrunch.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru