Tisková zpráva: Studenti stále častěji využívají notebooky, tablety a chytré telefony

Praha, 20. září 2012 – Studenti mění své návyky. Na přednášky a semináře s sebou místo tužek a poznámkových bloků stále častěji nosí notebooky, tablety a chytré telefony. Letos je tento trend ještě výraznější. Vyšší zájem o výpočetní techniku a komunikační technologie potvrzují i prodejci elektra. Například v prodejnách Expert Elektro do začátku podzimního semestru očekávají nárůst tržeb v segmentu počítačů a tabletů až o desítky procent. Zvýšené prodeje zaznamenali již v srpnu.

Studenti nejčastěji utrácejí za notebooky, tablety a chytré telefony. Zájem o netbooky meziročně poklesl. Hitem jsou letos hlavně tablety. „Studující oceňují zejména jejich praktičnost. Snadno je mohou vzít kamkoliv s sebou a kromě zapisování poznámek z přednášek je využijí i na vyhledávání informací na internetu či kontrolu emailů,“ upozorňuje na aktuální trendy Ladislav Pospíšil, ředitel oddělení nákupu a marketingu sítě prodejen Expert Elektro. „Mezi stálice již několik let patří notebooky. Nárůst zájmu jsme zaznamenali zejména v segmentu ultrabooků,“ doplňuje Pospíšil.

Podle statistik používá osobní počítač přibližně sedm Čechů z deseti. V případě studentů však tento podíl dosahuje téměř sto procent. I v rámci Evropy patří čeští studenti mezi technologicky nejprogresivnější. Zatímco česká populace jako celek v používání počítačů obsadila mezi státy Evropské unie až 15. místo, studenti se dlouhodobě drží na předních příčkách.

Růstu prodejů pomáhá i cenový vývoj. „Moderní technologie jsou stále dostupnější. Těží z toho zejména studenti, kteří technologické inovace přirozeně vyhledávají mnohem častěji než zbytek populace,“ uvádí Ladislav Pospíšil ze společnosti Expert Elektro a dodává: „Ceny počítačů a chytrých telefonů jsou z roku na rok příznivější. Způsobuje to vysoká konkurence mezi výrobci i rostoucí tempo uvádění technologických novinek.“

K nákupu tabletů a počítačů studenty motivují také samotné vysoké školy. Stále více fakult nabízí registraci předmětů či přihlašování na zkoušky prostřednictvím internetu či mobilního telefonu. „Prostřednictvím informačního systému získají naši studenti přístup do elektronického indexu, k výsledkům průběžných testů nebo hodnocení projektů v průběhu semestru. Elektronicky mohou komunikovat také s učiteli či studijním oddělením,“ potvrzuje Pavel Neset z Vysoké školy obchodní v Praze. Počítače jsou stále častěji využívány i ve výuce.

O společnosti Expert Elektro

Společnost Expert Elektro je nákupní sdružení, které vzniklo v roce 1995. O rok později bylo přijato za člena mezinárodní kooperace Expert International se sídlem ve Švýcarsku. Připojilo se tak ke skupině zhruba 3000 odborných obchodníků v Evropě. Expert International svým obratem zaujímá mezi evropskými řetězci celkově 4. místo.

Česká expertní síť se v současné době skládá ze 17 společníků a 55 prodejen. Mezi největší společníky patří K+B Expert, dále pak Elektro expert Jankovský, Elektro Vision a Spektrum Elektro. Společnost Expert Elektro v posledních letech zaznamenává trvalý růst a její podíl na tuzemském trhu se systematicky a plynule zvyšuje. Pokračuje výstavba prodejen, které nabízejí veškerý sortiment z oblasti elektroniky, elektrospotřebičů a počítačů pro domácnost včetně příslušenství a servisu. Konsolidace společnosti přináší své plody a stává se garantem dalšího trvalého rozvoje v České republice. Do budoucnosti otevírá nové perspektivy všem současným i budoucím členům společnosti. Motto Expert Elektro zní: „Expert – dobrá rada, dobrá cena“.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru