Dnes vyšlo 15 článků

Studenti mohou strávit léto s Googlem a zdrojovým kódem

Studenti mohou strávit léto s Googlem a zdrojovým kódem

Program Google Summer of Code 2013 probíhá už několik měsíců, ale teď nastává ten týden, kdy se to všechno stane, kdy studenti mohou předkládat své žádosti k začátku práce na letních open source projektech.

Jsou zde stovky projektů, ze kterých je nutno vybrat, velké, dobře známé ale naopak i nejasné, neznámé projekty.

Pokud jste student počítačových věd, je zde i pro vás šance, jak smysluplně strávit léto, naučit se pracovat s opravdovým open source projektem a získat cenné zkušenosti.

„Během posledních osmi let absolvovalo tento globální program více než 6000 studentů, kteří pracovali s téměř 400 různými open source projekty,“ vysvětluje Google.

„Studenti jsou spojeni s mentory, kteří jim pomáhají řešit technické otázky a obavy během průběhu celého projektu. Se znalostmi a praktickými zkušenostmi získanými během léta studenti posilují své budoucí pracovní uplatnění,“ dodává Google.

Většina studentů už je na tento moment připravena, ale pokud ještě nic nemáte a chcete se zapojit, je ještě čas něco najít. Registrace jsou otevřeny až do 3. května.

Zdroj: news.softpedia.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru