Dnes vyšlo 15 článků

Student si ve 3D tiskárně vytiskl rovnátka na zuby a ušetřil tisíce dolarů

Třiadvacetiletý Amos Dudley se donedávna příliš neusmíval, neboť se styděl za svůj chrup. Nicméně rozhodl se vyrobit vlastní rovnátka na zuby prostřednictvím 3D tiskárny. A konečně má důvod usmívat se.

Amos Dudley studuje design na New Jersey Institute of Technology. Nebyl spokojený se stavem svého chrupu, a proto hledal na internetu vhodná rovnátka na zuby. A během svého bádání dostal zajímavý nápad. Uvědomil si, že spousta rovnátek vypadá jako něco, co se dá vytisknout také prostřednictvím 3D tiskárny. Svůj nápad zrealizoval a dnes se může pyšnit krásným úsměvem.

3d-printed-braces-amos-dudley-1

Amos se konečně za své zuby nestydí.

Student vyhledával různé informace o tom, jak se rovnátka na zuby vyrábí, aby perfektně padla. Poté rovnátka vytiskl ve 3D tiskárně. A na obrázku můžete vidět, že jeho realizace jeho nápadu vyšla na výbornou. Celý projekt mladého studenta vyšel na méně než 60 dolarů (cca 1 400 Kč), zatímco u zubaře by nechal o mnoho více peněz. Amos Dudley však neplánuje budovat svou kariéru v oblasti zubních rovnátek.

3d-printed-braces-amos-dudley-6

Rovnátka na zuby ze 3D tiskárny

3d-printed-braces-amos-dudley-11

3D návrh rovnátek na zuby

3d-printed-braces-amos-dudley-16

Úsměv před a po

Zdroj / Foto: Bored Panda

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru