Student si koupil jednu z nejznámějších domén světa za pouhých 12 dolarů

Sanmay Ved, je studentem MBA na Babsonské univerzitě v Bostonu. Během okamžiku se mu povedlo si koupit jednu z nejznámějších a nejhodnotnějších domén světa. Podařilo se mu pořídit si doménu Google.com – a to za pouhých 12 dolarů. Jak se mu tento čin povedl napsal na svém profilu LinkedInu.

Ved si hrál s nástrojem Google Domain sloužícím právě k ověření, zda je doména volná. Když v tom zjistil, že doména Google.com je k dispozici ke koupi za pouhých 12 dolarů. Jako každý rozumný člověk neváhal a  okamžitě pokračoval v nákupu. Jakmile Ved dokončil nákup, dostal dva e-maily. Jeden e-mail byl od sc-noreply@google.com a druhý od wmt-noreply@google.com, což není při rezervaci domén přes Google běžné. Během okamžiku vlastnil jednu z nejznámějších domén světa. Na svém profilu napsal:

„Doufal jsem, že se někde stane chyba a transakce nebude úspěšná. Nakonec jsem byl nákup schopen dokončit.“

Screenshot_1

Podobný incident se stal už v roce 2003 společnosti Microsoft

Přestože jeho nákup byl úspěšný, následně mu došel e-mail, ve kterém stálo, že jeho nákup byl zrušen. Vzhledem k tomu, že Google vlastní doménovou registrační službu, bylo jednoduché převést vlastnictví zpátky na sebe. Podobný incident se stal v roce 2003, společnosti Microsoft. Oproti společnosti Google ale společnost nebyla schopná okamžitě převést doménu Hotmail.co.uk zpátky na sebe.

Zdroj: LinkeIn, Mashable

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru