Student, jemuž Google zaplatil za doménu google.com, vše věnoval na charitu

Nedávno jsme vás informovali o tom, že indický student koupil doménu google.com za pouhých 12 dolarů. Když se Google dozvěděl, že veškeré peníze získané za tuto doménu věnuje na charitu, odměnu zdvojnásobil.

„Peníze jsou mi ukradené. Nikdy to nebylo o penězích,“ řekl Sanmay Ved. „Chci jít příkladem a nechci, aby lidé museli za své chyby platit penězi.“

Poté, co se Google dozvěděl, že chlapec chce věnovat veškeré peníze na charitativní účely, částku zdvojnásobil.

dscn0342

Chlapec věnuje odměnu na charitu

Sanmay Ved vyhledával volnou doménu v doménách Google. Dne 29. září si všiml, že nejznámější doména světa google.com je volná. Koupil ji za 12 dolarů. Google běžně odměňuje lidi, kteří zjistí nějakou chybu v systému Google, neboť tato zjištění používá k bezpečnostním opatřením programu.

Sanmay Ved se rozhodl, že odměnu daruje indické nadaci, která se zaměřuje na vzdělávání. Google však částku nezveřejnil, pouze naznačil, že to bude více než deset tisíc dolarů.

Zdroj / Foto: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru