Strojvůdce v Rusku si přivydělává tím, že nabízí jízdu vlakem přes carsharingovou službu BlaBlaCar

Rusko není stát, Rusko je životní styl. Pracovníci železnice našli způsob, jak si přivydělat něco navíc. Prostřednictvím pařížské carsharingové služby BlaBlaCar, která nabízí možnost spolujízdy, začali pronajímat dieselovou lokomotivu. Cestující se tak mohou dopravit z města Syzraň do Samary, což je zhruba 150 kilometrů, za 200 rublů (cca 85 korun).

O tomto dopravním prostředku na BlaBlaCar informoval ruský server Roem. Startup požádal vynalézavého železničáře, aby přestal službu tímto způsobem využívat, protože služba má sloužit pouze pro sdílení automobilů.

train-143847_1280

Zdroj: Pixabay

„Zavolal jsem na číslo uvedené u nabídky, přičemž osoba na druhé straně mi řekla, ať na odvoz počkám na nádraží. První mě to nijak nepřekvapilo, ale poté, co osoba řekla, že vůz je na čtvrté koleji, poněkud jsem znejistěl,“ řekl jeden cestující, který sdílenou jízdu vlakem využil. „Raději jsem se ještě jednou zeptal, zda je to opravdu BlaBlaCar. Strojvedoucí mi to potvrdil, nabídl mi dokonce termosku čaje a řekl mi, že za 2,5 hodiny budu v Samaře.“

Vedení ruské pobočky BlaBlaCar řekl, že tím strojvedoucí porušuje podmínky, protože služba je určena pouze pro sdílení jízdy automobilem. Šéf ruské kanceláře také řekl, že se společnost bude snažit najít pachatele, aby ho varovala, že porušil podmínky.

Zdroj: Roem

Štítky: ,

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru