Street-art: Jak ze skladiště udělat umělecké dílo

Graffiti. Prázdné opuštěné skladiště. Elektronická taneční hudba. Když se toto zkombinuje, tak vznikne úchvatné video. To je výsledkem spolupráce australské režisérky Selina Miles, hudebního producenta DJ Butcher , graffity umělce Fintan Magee a dalších.

Ve videu „Limitless“ je v 5 minutách zachycena celá přeměna nudného skladiště na vrchol graffiti tvorby. Samotné natáčení trvalo přitom více než 80 hodin a na celém projektu se pracovalo více než měsíc.

Bylo použito více než 700 plechovek sprejů. Tím, že natáčení se podílela skupina umělců a nejenom jeden, tak vzniklo unikátní dílo, kde se projevuje styl každého z umělců. Tím se to liší od videa „Infinity,“ na kterém svůj umělecký um ukazuje pouze Sofles.

„Infinity“ původně vzniklo jenom náhodou, protože Selina Miles si chtěla vyzkoušet nový styl natáčení a efektů. Tehdy ani ona, ani Sofles neočekávali, že někdy natočí pokračování. A už vůbec je nenapadlo, že dosáhne více než 5 milionů zhlédnutí za týden.

A co vy? Jak se vám tyto videa líbí? A chtěli byste vidět i něco podobného u nás?

zdroj: ilovegraffiti.de

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru