Středozemě plná hobitů a trpaslíků je blíže, než si myslíte

Že Nový Zéland zrovna není cílem vaší dovolené? Tak pokud jste fanouškem knih J. R. R. Tolkiena, jeden důvod, proč se tam podívat, by se tu pro vás našel. Můžete si tam totiž připadat doslova, jako kdybyste místo v reálném světě žili ve Středozemi, kterou znáte z Pána prstenů nebo Hobita.

Stačí cestovat národní leteckou společností Air New Zealand. Ta totiž právě nedávno zveřejnila video, ve kterém si připadáte jako ve Středozemi. Do letadla si musíte sbalit své zlaté šperky, přilby a štíty, obří letadlo s orlími křídly pilotují vousatí trpaslíci. Muž s kloboukem kouzelníka mává před letadlem hůlkou, na palubě vás obslouží letušky se špičatýma ušima, které vám přinesou zdejší cibuli.

Podívejte se do LA

Nová reklama má skutečně úspěch. A aby ho Air New Zealand ještě zvýšili, spojili s ní jednu akci. Na oslavu nejnovějšího videa „Jen další den ve Středozemi“ vám dávají možnost vyhrát dobrodružství hodné hobita.

Jednoduše se podíváte na video a odpovíte na otázku uvedenou na webu theflyingsocialnetwork.com. Pak budete zařazeni do slosování o jednu z epických cen. Můžete vyhrát výlet do Los Angeles včetně letenek, ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu a pronájmu auta, $500 dolarů na útratu a 2 lístky na světovou premiéru Hobit: Šmakova dračí poušť. Do středy 27. listopadu máte i vy šanci na výhru!

Po Středozemi vás provede i Google

A pokud jste právě naladěni v té správné hobití náladě, zkuste i nové rozšíření pro Google Chrome, které pro vás Google připravil. S jeho pomocí se můžete vydat do Středozemě právě teď.

Není to ze strany Googlu žádná novinka, už v únoru nám umožnil cestu do země Oz, ale vzhledem k aktuální oblíbenosti Tolkiena a jeho příběhů, se i veškerá pozornost Googlu obrátila ke Středozemi.

Cesta do Středozemě s Googlem.

Cesta do Středozemě s Googlem.

Mapu, která byla podle Googlu vybudována pomocí HTML5, CSS a JavaScriptu – tří základních stavebních kamenů moderního webu, si nejlépe užijete při zobrazení na celou obrazovku a se zvukem. Dočkáte se i krátkých prvků z filmu, soundtracků a počítačové grafiky.

Tak vzhůru do Středozemě!

Zdroje: PC world, Adweek

Komentáře

Nahoru