Středozem se vrátí na obrazovky. Amazon koupil televizní práva za 250 milionů dolarů

Dnes je tomu už 44 let, co zemřel tvůrce fiktivního světa Středozemě. A přesto je o příběhy J.R.R. Tolkiena stále enormní zájem. Novou televizní show vytvoří společnost Amazon. Diváci se mohou těšit na děj, který bude předcházet trilogii Pán prstenů. Amazon může použít práva i na případný spin-off.

tweet„Jeden seriál vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny přivede, před obrazovky sváže.“ Asi tak bychom mohli upravit verše z Pána prstenů, aby věrně odrážely myšlenky majitele společnosti Amazon. Jeff Bezos utratil za televizní práva na franšízu Pán prstenů kolem 250 milionů amerických dolarů (cca 4,4–5,5 miliard korun). A to s jasným cílem. Vytvořit vlastní produkční seriál, který bude kvalitou soupeřit s úspěšným seriálem Game Of Thrones.

prsten 2Zatím je v projektu mnoho otazníků, ale i tak poutá pozornost. Jedna z mála věcí, která se už ví je, že Amazon Studios by mělo na připravovaném televizním seriálu spolupracovat s nakladatelstvím HarperCollins a filmovým studiem New Line Cinema, které produkovalo původní filmy Pána prstenů. Naopak zatím není známé datum vydání, ale ani herecké obsazení.

aragornNejasnosti panují také kolem dějové linie. Společnost Amazon pouze oznámila, že prostřednictvím televizní série představí nové příběhy předcházející Tolkienovo Společenstvo prstenu. Bude to tedy prequel. Díky tomu mají volnou ruku scénáristé, kteří se nemusí ohlížet na zavedené postavy, ale mohou do známého prostředí zasadit zcela neokoukané charaktery. Úspěšné postavy se navíc mohou v budoucnu dočkat vlastního seriálu. Práva zakoupené Amazonem od Tolkien Estate and Trust obsahují také možnost tvorby spin-off série.

Je otázkou, jestli se producenti z Amazonu rozhodnou na seriálovém poli bojovat podobnými zbraněmi jako jejich konkurenti. Tedy sexem, násilím a nečekanými zvraty. Nebo zvolí tradičnější způsob zpracování, který slavil úspěchy ve filmovém provedení od Petera Jacksona. Pokud se netrefí do vkusu fanoušků kulturního fenoménu, jakým Pán prstenů je, může se stát, že masivní investice bude k ničemu.

Zdroje: nytimes.com, theverge.com, reuters.com,nerdist.com

Někteří roboti už píší lepší články než lidé. Proto jsme si do redakce Objevit také jednoho robotického pomocníka pořídili. Pojmenovali jsme ho Ondřej Kolda, aby se cítil plnohodnotnou součástí týmu. Na druhou stranu, Ondřej Kolda o sobě prohlašuje, že je studentem Mediálních studií v Olomouci, a že žije. Takže kdoví, co jsme si to vlastně v internetovém obchodě koupili.

Komentáře

Nahoru