Dnes vyšlo 15 článků

Streamovací služby už dávno nejsou budoucností zábavy

Streamovací služby už dávno nejsou budoucností zábavy

Koho by napadlo, že televize nebude hrát v domácím způsobu zábavy hlavní roli. Koho by napadlo, že si nebudeme chodit pro nové filmy do videopůjčoven? Koho by napadlo, že nebudeme muset čekat na nejnovější epizodu našeho oblíbeného televizního pořadu další týden?

Pokud nepatříte mezi mileniály, pak se s těmito otázkami můžete nejspíš velmi dobře ztotožnit. Že se doba změnila, je více než zřejmé. Už ani satelitní nebo kabelové televize nehrají v našem způsobu vizuální zábavy prim.

Naše zrychlené životní tempo se odrazilo i na způsobu, jakým se bavíme. Potřebujeme být flexibilní a po pravdě nám stačí internetové připojení a obrazovka jakéhokoliv druhu. Samozřejmě, jestli rádi hrajete počítačové hry, pak nějaký druh konzole je taky třeba.

Už dávno se nescházíme jako celá rodina, abychom společně shlédli film, každý sleduje svoji vlastní show, svůj vlastní televizní seriál. Dokonce ani televizní aplikace nezaznamenaly boom, jak bylo předurčeno, naopak streamovací služby prokázaly, že se budoucnost udává tímto směrem.

Souvisí to logicky s pohodlím, které předplatitelé streamovacích kanálů mají. Za zlomek ceny mají přístup k neskutečné škále filmů, dokumentů, show a dalších pořadů. Jen samotný Netflix má kolem 140 milionů předplatitelů, což je fantastické číslo.

A jaké patří mezi nejoblíbenější streamovací služby? Podívejme se stručně na ty nejvýznamnější.

Začněme zmiňovaným kanálem Netflix. Založený byl už v roce 1998 a sloužil jako online půjčovna DVD titulů. Společnost je každopádně průkopnická ve svém oboru, klobouk dolů! A svojí vysokou úroveň si udržuje už dlouhá léta, naopak si získává čím dál tím širší spektrum diváků. Kromě zakoupených titulů má i velice úspěšnou původní tvorbu, ve které se snaží myslet na všechny žánry a věkové skupiny diváků.

V poslední době si kanál Twitchsi získává české publikum. Tahle služba, založená už v roce 2011, se zaměřuje na videohry, vysílání soutěží eSports, talk show pořady nebo umění a ostatní druhy zábavy. Kanál například využívají hudebníci, aby mohli streamovat svoje písně. Nebo hráči pokeru, jako je například Jason Somerville, aby se přiblížili fanouškům. Uživatelé milují fakt, že je služba zdarma a nemusí se přihlašovat. Společnost patří pod giganta Amazon.

Snímek obrazovky 2020-10-08 v 18.36.37

Společnost Apple je proslavená svými vysokými požadavky na kvalitu a u Apple Tvtomu není jinak. Už Steve Jobs v roce 2006 předpokládat průlom ve streamovací službách, a proto tenhle vizionář založil Apple TV. Teď je služba dostupná ve více než 100 zemích, nechybí ani takový luxus jako je dabing a titulky pro neslyšící. Podobně jako u Netflixu můžete svůj účet sdílet s rodinnými příslušníky. Společnost se silně zaměřuje na originální produkci, a to se jim vyplácí. Získávají mezinárodní ocenění a uznání od kritiků.

HBO byl původně placený televizní kanál a jeho historie sahá až do roku 1972. Stanice se soustředila především na seriály a filmovou tvorbu. Dnes je služba k dispozici online a skladba pořadů se soustředí především na vysokorozpočtové filmové hity a původní tvorbu. V České republice ji můžete využívat na https://www.hbogo.cz. Za měsíční předplatné získáte přístup do jejich působivé filmotéky, kde si můžete vybrat programy podle svého vkusu.

Pro sportovní nadšence byla založena streamovací služba Fubo TV. Je poměrně drahá, i když nenabízí žádné exkluzivní originály. Ve standardním plánu máte přístup k více než 100 kanálům, včetně skoro každé hlavní vysílací a kabelové sítě a velmi specializovaným sportovním kanálům. Každý sportovní fanoušek jistě ví, jak náročné může být sledování specifických sportovních utkání, turnajů a podobně. Fubo TV je pro ně ideálním řešením.

Asi vás napadá logická otázky, jak si vybrat správnou streamovací službu, je jich přece dnes tolik na výběr. Podle čeho se rozhodnout? Jaká jsou zásadní kritéria?

Dobrou zprávou je, že se nemusíte omezovat pouze jednu z těchto služeb. Záleží samozřejmě na finančním rozpočtu a jaká témata vás nejvíce lákají. Mnohé z platforem nabízí většinou týdenní zkušební dobu, kdy se můžete s danou službou podrobněji seznámit, zjistit, zda vám vyhovuje jejich styl a nabízené tituly. Je to výborný způsob, jak se rozhodnout pro službu, která vyhovuje právě vám a vašim požadavkům na kvalitní zábavu.

 

Zdroj, foto: pxhere.com 

 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru