Stratolaunch: Největší letoun světa od miliardáře Paula Allena

V poslední době stále více a více společností prezentuje své nápady, jak netradičně dostat náklad nebo posádku na oběžnou dráhu. A se stejným nápadem, přišel také miliardář a spoluzakladatel Microsoftu, Paul Allen.

Projekt Stratolaunch Systems představuje obří letadlo s neuvěřitelným rozpětím křídel 117 metrů, které bude sloužit jako mobilní letecká rampa, která umožní přepravovat třístupňové rakety. Ve vzduchu by se pak měla raketa od letadla oddělit a vynést satelit nebo pilotovaný modul do kosmu.

Stratolaunch

Stratolaunch bude mít motory GEnx-2B67 od společnosti Boeing

Hmotnost letadla včetně rakety by měla dosáhnout 540 tun. Letoun bude také disponovat dvěma trupy s celkem 6 proudovými motory. V tomto případě půjde o motory GEnx-2B67 od společnosti Boeing.

Letoun Stratolaunch by se měl na nebi objevit na nebi už v roce 2016, ale bohužel se tak nejspíš nestane. Poslední údaje o tomto letounu jsou z léta, kdy byl letoun dokončen pouze ze 40 %.

stratolaunch-airplane

Zdroj: CDR

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru