Dnes vyšlo 15 článků

Stránky britského Ministerstva vnitra byly napadeny hackery

Britské ministerstvo vnitra potvrdilo, že jeho webová stránka byla napadena hackery. Hackeři také tvrdí, že zaútočili na webové stránky ministerstva spravedlnosti a varovali před dalšími útoky každou sobotu na vládní webové stránky ve Velké Británii.

Hackeři tvrdí, že mají vazby na Anonymous. Informace se objevila na Twitteru. V noci ze soboty na neděli hackeři znepřístupnili internetové stránky na protest proti navrhovaným drakonickým opatřením vlády. Upozorňují na britské požadavky, které porušují občanské svobody.

Denial-of-service“ je útok, který zahltí webové stránky příliš hustým provozem a na určitou dobu je vyřadí z provozu. Má poměrně snadnou obranu a nezpůsobuje velké škody. Britské ministerstvo vnitra sdělilo, že internetové stránky byly předmětem online protestu, ale žádné citlivé informace neunikly.

Nic nenasvědčuje tomu, že by obrana byla prolomena a další stránky byly poškozeny. Zavedená opatření na ochranu stránek znamenala, že veřejnost nebyla schopna získat občas přístup k webu. Situace je sledována, protože jsou ohlášeny další útoky.

Zdroj: YahooNews

Komentáře

Nahoru