Stránky britského Ministerstva vnitra byly napadeny hackery

Britské ministerstvo vnitra potvrdilo, že jeho webová stránka byla napadena hackery. Hackeři také tvrdí, že zaútočili na webové stránky ministerstva spravedlnosti a varovali před dalšími útoky každou sobotu na vládní webové stránky ve Velké Británii.

Hackeři tvrdí, že mají vazby na Anonymous. Informace se objevila na Twitteru. V noci ze soboty na neděli hackeři znepřístupnili internetové stránky na protest proti navrhovaným drakonickým opatřením vlády. Upozorňují na britské požadavky, které porušují občanské svobody.

Denial-of-service“ je útok, který zahltí webové stránky příliš hustým provozem a na určitou dobu je vyřadí z provozu. Má poměrně snadnou obranu a nezpůsobuje velké škody. Britské ministerstvo vnitra sdělilo, že internetové stránky byly předmětem online protestu, ale žádné citlivé informace neunikly.

Nic nenasvědčuje tomu, že by obrana byla prolomena a další stránky byly poškozeny. Zavedená opatření na ochranu stránek znamenala, že veřejnost nebyla schopna získat občas přístup k webu. Situace je sledována, protože jsou ohlášeny další útoky.

Zdroj: YahooNews

Komentáře

Nahoru