Stránku Lynda.com odkoupil LinkedIn za 1,5 miliardy dolarů

Stránku Lynda.com odkoupil LinkedIn za 1,5 miliardy dolarů

Přední sociální síť pro profesionály LinkedIn odkoupila stránku Lynda.com, na níž se nachází nabídky různých online kurzů. Evidentně LinkedIn nechce být jen sociální sítí. Jejím cílem je také pomáhat lidem, aby se stali profesionály v oblasti jejich působení.

Internetový portál Lynda.com vznikl v roce 1995. Jeho zakladateli jsou Lynda Wainmanová a Bruce Heavin. Již od svého založení představuje špičku mezi portály s online kurzy. V nabídce jsou online kurzy z mnoha oblastí – Photoshop, HTML, CSS, marketing, management a spousta dalších.

Sociální síť LinkedIn zakoupila tento portál za 1,5 miliardy dolarů. V příspěvku na blogu společnosti LinkedIn se k tomuto rozhodnutí vyjádřil samotný CEO Jeff Weiner. V článku uvádí, že odkupem této stránky se má LinkedIn přiblížit více ke svému cíli – usnadnit spojovací proces mezi zaměstnavatelem a potenciálním zaměstnancem.

linkedin

LinkedIn odkoupil portál Lynda.com.

Lynda.com + LinkedIn

Zakladatelka portálu Lynda.com – Lynda Wainmanová – se k tomuto kroku vyjádřila tak, že nyní má LinkedIn k dispozici to, co mu doposud chybělo. Nyní se uchazeči o práci mohou zdokonalovat v daných odvětvích.

Nicméně LinkedIn se ještě nevyjádřil přesně k plánům s Lynda.com. Ale dá se předpokládat, že bude chtít zakomponovat portál mezi své produkty.

lynda.com

Screen stránky Lynda.com

Zdroj: Startitup.sk

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru