Zajímavý web #29: Stránka nabízí práci pouze krásným lidem

Zajímavý web #29: Stránka nabízí práci pouze krásným lidem

Cítíte se dostatečně krásní, abyste mohli požádat o práci? A co je to za zvláštní otázku? O práci by přece neměl – s několika výjimkami – rozhodovat vzhled, nýbrž schopnosti. Společnost BeautifulPeople.com se na to ale dívá jinak.

O kontroverzní seznamce, která nabízí své služby pouze dostatečně krásným lidem, jste už patrně slyšeli. Společnost se nyní rozhodla rozšířit svůj akční rádius a kromě seznámení nabízet i pracovní pozice.

Společnost chce do svých webových stránek zakomponovat speciální program pro zaměstnavatele, kteří by měli zájem si najmout atraktivní personál. Princip stránek přitom funguje tak, že se na ně dostane pouze ten, kdo je ostatními hodnocen jako krásný.

Zaměstnavatelé budou mít speciální obchodní profil a budou moci kontaktovat uživatele ohledně zaměstnání. Stejně tak uživatelé, hledající práci, budou mít možnost komunikovat se zaměstnavateli.

BeautifulPeople.com svůj krok ospravedlňuje slovy, že chce dopřát zaměstnavatelům možnost najímat krásné lidi, protože se to vyplácí – krásní lidé dělají lepší první dojem, uzavírají více obchodů a vydělají tak více peněz.

Ačkoliv se to může zdát povrchní, pravda je skutečně taková, že některé společnosti vyloženě vyhledávají pohledné zaměstnance, kteří budou dobře reprezentovat firmu. Obzvláště u kosmetických firem platí, že dbají na vzhled uchazeče či uchazečky – spíše přijmou člověka s čistou pletí než s těžkým akné. Firma Abercombie & Fitch se zase ocitla pod hledáčkem médií za kampaň, z níž vyznělo, že chtějí, aby si jejich oblečení kupovali pouze krásní lidé. CEO společnosti je již známý tím, že při náboru nových zaměstnanců klade důraz na jejich bezchybný vzhled.

Co si myslíte o najímání krásných lidí? Je to správné? Ponižující? Cítíte se v tomto ohledu konkurenceschopní nebo naopak ohroženi? Podělte se o vaše názory v komentářích!

Zdroj: https://mashable.com/2013/06/02/beautiful-people-job-site/

Zdroj obrázku: https://mashable.com/2013/06/02/beautiful-people-job-site/

Komentáře

Nahoru