Stovky tisíc ikonek pro vaše webové stránky. Víme, kde je stáhnout…

Stovky tisíc ikonek pro vaše webové stránky. Víme, kde je stáhnout…

Při „webaření“ je holt někdy potřeba nějaké té doprovodné grafiky. Čas od času se určitě hodí mít po ruce pěkné ikonky použitelné jako loga rubrik, ilustrace článků a tak dále. Kde je ale získat?

Získání takových ikonek může být pěkně drahá záležitost. Nejlepší cestou je samozřejmě výroba vlastních ikonek, což se ale skutečně může prodražit. Na internetových diskuzních fórech jsme si všimli, že mnoho lidí hledá zdarma dostupné varianty. Vytvořili jsem tedy seznam těch nejlepších archívů ikonek, za něž nemusíte platit…

IconFinder.com

Přes 170.000 ikonek nabízí přehledný vyhledávač IconFinder.com. Dostupné je velice komfortní vyhledávání. Můžete ikonky třídit podle velikosti, ale zároveň i podle licence, která vám poví, jak a na co danou ikonku můžete použít.

IconArchive.com

Naší oblíbenou sbírkou hezkých ikonek je IconArchive.com. Ten obsahuje přes 300.000 ikonek a opět se skládá z přehledného vyhledávání a rozdělení do sekcí. Stahování ikonek je jednoduché a umožňuje stahovat i celé sety.

IconEasy.com

Přes 15.000 ikonek umístěných formou jednotlivých článků najdete na IconEasy.com. Ikonky jsou roztříděny i do jednotlivých rubrik a stahovat se dají celé sety nebo samostatné ikonky v různých velikostech.

FindIcon.com

Dokonce i v češtině nabízí FindIcon.com přes 300.000 ikonek s různými motivy. Opět funguje stahování setů. Vyhledávání je přehledné i díky rozdělení do rubrik a štítků.

Wikimedia.org

I na Wikimedii.org naleznete velkou sbírku volných ikonek. Sbírka je rozdělena do podsekcí a některé ikonky jsou skutečně pohledné…

Další sbírky ikonek:

Máte další tipy? Můžete se pochlubit v komentářích…

TIP: 5 nejlepších programů pro webdesign!

Rada na závěr…

Při stahování ikonek si dejte pozor na jejich licenci. U každé ikonky by to mělo být uvedeno. Může mí stanoveny speciální podmínky, při nichž může nebo nemůže být použita. Hodně štěstí při hledání…

Komentáře

Nahoru