Stories jsou nově i v news feedu na Facebooku

Snapchat přišel s formátem zvaným Stories (do češtiny přeloženo jako Příběhy), což od něj okopíroval i samotný Facebook. Sociální síť Marka Zuckerberga má pod svými křídly i Instagram, kde nejprve zavedla Instagram Stories po vzoru Snapchatu. Následně tento formát zavedla do Facebook Messengeru. A nyní se Stories objevují i v samotné aplikaci Facebook.

V roce 2006 sociální síť spustila news feed, který byl tehdy navržen pro desktop. Umožňoval vkládat textové statusy a vkládat odkazy na jiné webové stránky. Poté přišla éra smartphonů, a tak se začaly sociální sítě zaměřovat na vizuální komunikaci. A právě jednou z vizuálních komunikací je Stories, přičemž prostřednictvím tohoto formátu můžete s ostatními uživateli sdílet vše, co jste během dne dělali, aniž byste to vkládali na news feed.

facebook-stories

Zdroj: TechCrunch

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru