Video, které vás dostane: Stonožka se chtěla zachránit, musela se však prokousat

Stonožka bojovala za záchranu svého života. Had ji sežral, ona se pokusila dostat ven, tak se prokousala. Avšak jediné, co se jí povedlo, bylo usmrcení hada. Nález z minulého května stále zvyšuje na popularitě…

Když někdo zaútočí nejlepší je obrana, to zřejmě všichni až moc dobře víme. Avšak toto pravidlo neplatí jenom pro probíhající konflikty nebo lidi, ale i pro zvířata. To dosvědčuje vážně překvapivý (a šílený) nález výzkumníků makedonského ostrovu Golem Grad. Jaký? Podařilo se jim najít dvaceticentimetrovou zmiji růžkatou, což není až natolik netradiční. Ale větší zvláštností bylo, že tuto zmiji zabila stonožka, která se z hada pokusila prokousat ven na svobodu. Bohužel jediné, co se jí s úspěchem povedlo, bylo usmrcení hada.

Netradiční případ

Je pravdou, že nález hada pochází z loňského května, avšak na povrch vyplul tento případ až před nedávnem, kde na to upozornili v aktuálním vydání oblíbeného magazínu Ecologia Montenegrina. Tak se díky herpetoložce Ljijaně Tomovičové svět začal zajímat o tento netradiční případ.

„Všichni jsme byli překvapení, nikdo z nás předtím nic podobného neviděl. Celé tělo hada bylo obsazeno stonohou,“ uvedla herpetoložka.

Screenshot_17

Stonožka byla ještě živá, když ji had sežral

Výsledky pitvy odhalily další tajemství – členovec vážil o 14% více než had a celkově měřil 15 cm. Podle Tomovičové je klasické, že zmije konzumují jako svoji potravu právě stonohy, avšak ne o takové to velikosti.  Proč? Podle odborníků není takto velkou stonohu páskovanou až tak lehké zabít, takže jedinou přípustnou možností je, že had požil stonohu živou!

„Nemůžeme vyloučit možnost, že had spolkl stonohu živou. Ta si pak paradoxně prokousala z hada cestu ven a málem dosáhla svobody,“ dodala.

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru