Celé to vypadá jako odněkud z budoucnosti. Fanouškům sci-fi mohou technologie použité ve videu připadat naprosto normální. Ale ne tak zcela. On totiž celý nápad vypadá jako někde z budoucnosti. Třeba to jednou takhle bude opravdu fungovat, že budeme své potenciální zaměstnavatele upoutávat videem. V multimediálních oborech by se to hodilo, aspoň by si zaměstnavatel udělal představu o tom, co umíte.
Pokud jste programátor hledající práci, zapomeňte na životopis. Hackermeter.com přináší revoluci. Ohodnotí vaše znalosti na základě vyřešení několika programátorských úloh od základních až po ty náročnější a podle toho sestavuje databázi programátorů hledajících zaměstnání.
Wikipedie: to je úžasná idea sdílených informací a společné práce dobrovolníků po celém světě. Také je to ovšem místo, kde kromě seriózních článků a faktů nutně najdete i nějakou tu fámu nebo výmysl. Objektivní fakta stále drtivě převažují, zde se ale podívejme na některé osobnosti Wikipedie, jejichž životopisy si jejich autoři patrně úplně vycucali z prstu. Nebo ne?
V posledních týdnech se o Tomiu Okamurovi mluví především v souvislosti s jeho kandidaturou na prezidenta. Většině lidí se vybaví obraz Japonce s cestovkou (Mikitravel.cz), který nasbíral 50 000 podpisů a v lednu ji bude žádat o hlas. Okamura vystupuje proti korupci, byrokracii, vysokým dávkám pro ty, co je zneužívají, a rád by podpořil úplné rodiny. Myslí si, že v politice chybějí státníci s dlouhodobými vizemi. Za svou volební kampaň nechce utrácet. Své myšlenky podává velmi jednoduše, až naivně, a mnozí jej označují za populistu, který říká, jen to, co lidé chtějí slyšet. Jiní Okamurovi fandí a domnívají se, že by mohl pozdvihnout politiku. Podle volebních průzkumů volby nevyhraje. Přesto je rozhodně zajímavou osobou v české společenské scéně a také úspěšným podnikatelem. Proto si o něm povíme i něco my.