Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: život na marsu

V SAE vznikne město, které simuluje život na Marsu

V SAE vznikl unikátní projekt na Mars Science City, které má simulovat život na Marsu. Město bude mít rozlohu 1,9 milionů čtverečních a jeho vybudování bude stát 137 milionů dolarů. Nebude chybět vesmírné muzeum, jehož stěny z pouštního písku, které budou vytištěny 3D tiskárnou.

OBRAZEM: NASA zveřejnila fotografie, které změní váš pohled na Mars!

Mars je červenou planetou, která zdobí naši sluneční soustavu. Lidé se dlouho domnívali, že je na Marsu život, a právě proto se tuto planetu snažíme stále více objevovat. NASA Mars Reconnaissance Orbiter kroužil kolem Marsu od roku 2006 a vytvořil stovky cenných fotografií, které mění náš pohled na planetu. Možná, že vás její občasné duhové zbarvení překvapí. 🙂

Čtyři plodiny vypěstované na půdě z Marsu jsou jedlé

V březnu vědci na nizozemské univerzitě Wageningen vypěstovali úspěšně deset různých plodin na půdě z Marsu, kterou poskytuje NASA. Nicméně, plodiny v té době nebyly jedlé, protože obsahovaly vysoké množství těžkých kovů (kadmium a olovo). Ale nyní přichází dobrá zpráva. V rámci dalšího výzkumu byly pěstované čtyři plodiny, které už těžké kovy neobsahovaly, a tak byly prohlášené za jedlé. Život na rudé planetě je opět o krok blíže.

Nahoru