V dnešní technologické době je vcelku běžné, že trávíme na internetu, sociálních sítích a s mobily občas více času, než se svými partnery. Jaké bylo však rozčarování japonské ženy, když…

V dnešní technologické době je vcelku běžné, že trávíme na internetu, sociálních sítích a s mobily občas více času, než se svými partnery. Jaké bylo však rozčarování japonské ženy, když…
Moderní obyvatelé většího města chodí s hlavou neustále skloněnou k obrazovce svého smartphonu. V uších mají sluchátka, takže vůbec nemají šanci vnímat okolní svět. Žijí si ve svém vlastním vesmíru, kde existují jen sladkosti v Candy Crush nebo smajlíci v chatu.
Máte kamaráda či blízkého, který na svůj profil stále přidává fotografie z různých akcí, výletů a dovolených? Říkáte si, jak je možné, že pořád cestuje a užívá si života naplno? Opak může být ovšem pravdou. Fotografie na sociálních sítích nemusí vždy zobrazovat to, co uživatel v danou chvíli opravdu dělá. Přece jenom v dnešní době existuje Photoshop, filtry a další vymoženosti, které udělají fotografii přesně takovou, jakou doopravdy chcete.
Francouzský ilustrátor Jean Jullien kresli vtipné ilustrace, které upozorňují na naše absurdní závislosti na moderních technologiích a sociálních médiích. Jullien vytváří obrázky, pomocí kterých se snaží zesměšňovat naše každodenní posedlosti, které nás drží dál od reálného života.
Přispívá ke kvalitnímu spánku, lépe se díky ní stravují, práci dokončují rychleji, pravidelně cvičí, lépe meditují a jsou kreativnější. Kdo by řekl, že mluvíme o pracovnících těch nějvětšcíh technologických firem a faktu, že berou LSD?
Americký fotograf Eric Pickersgill odstranil smartphony a digitální zařízení z jeho fotografií, které zachycují každodenní život. Projekt pojmenoval „Odstraněno“. Jeho cílem je ukázat společnosti, jak je závislá na technologiích.
Na univerzitě v Utahu už měli dost srážek se studenty, kteří místo na cestu koukali do mobilu. Obzvlášť při srážkách na schodech byly následky dost bolestivé, a tak to vyřešili originálním způsobem. Vyhradili smsjkujícím zvláštní pruh. A když už byli v tom, vzali ohled i na studenty spěchající na hodinu.
Generace, která vyrůstá s očima přilepenýma na obrazovkách svých různých velkých a malých zařízení, to teď v Tchajwanu bude mít skutečně těžké. Čas strávený koukáním na obrazovky budou muset omezit a budou se muset více soustředit na reálný svět.
Co uděláte jako první, když se ráno vzbudíte? Zkontrolujete sociální sítě? A co když uvidíte něco hezkého nebo vtipného? Okamžitě to vyfotíte a nahrajete na Instagram? Co když vás něco rozčílí? Napíšete to na Twitter?
Tak a je to tu zase. Nový výzkum opět prokázal, že Facebook má negativní účinky. Prý může narušit vaši zdravou životní rovnováhu a sebevědomí tím, že se na něm často objevuje homofobní nebo rasistický obsah.
Bez těch svých malých chytrých krabiček bychom dneska byli pěkně ztracení. Možná si to nechcete přiznat, ale většina z nás je na nich úplně závislá. Dokážete si představit, co byste dělali den bez telefonu? Nicméně pokud si dokážete říct, že pro vás mobil znamená až moc, a máte chuť a hlavně sílu s tím něco dělat, přichází řešení. Je tady noPhone. Žádný telefon.
Kim R. McCormick si vždycky přes noc dávala svůj smartphone na noční stolek. Používala ho samozřejmě ještě těsně před usnutím a každé ráno ji budil. Když otevřela oči a vypnula budík, vždycky prvně zkontrolovala Facebook, Instagram a Pinterest.