Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Zabezpečení dat

Tisková zpráva: Trendy v bezpečnosti pro rok 2016

Zejména v České republice byl rok 2015, co se týče bezpečnosti, velice pokrokový ve vzrůstající potřebě společností řešit bezpečnostní rizika a zavádět systém řízení informační bezpečnosti. Důvodem byly zejména časté incidenty a tlak regulace vyplývající z platnosti Zákona o kybernetické bezpečnosti.

Jak skrýt tajné soubory bez speciálního softwaru?

Snad každý v počítači ukrývá něco, co by nikdo jiný nemusel vidět. Ať už to jsou fotky, videa, či cokoliv jiného. I pokud máte počítač jen pro sebe a chráněný heslem, může dojít k situaci, že se k němu dostane někdo jiný. A pak by nebylo zrovna hezké, kdyby se dostal přímo k tomu, co vidět nemá.

Anticenu za únik dat obdrželo Ministerstvo školství

Anticenu za únik dat obdrželo Ministerstvo školství

Včera odpoledne se v pražském divadle Karlín udělovaly anticeny za laxní přístup k zabezpečení dat uživatelů – Data Leak Awards. Odborná porota nakonec zvolila jako „vítěze“ za Českou a Slovenskou republiku Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a společnost Penta Investments. Cenu za úniky informací si v zahraničí odnesla NASA a společnost PricewaterhouseCoopers.
Norton sepsal šest jednoduchých tipů pro zabezpečení přístrojů se systémem Windows 8

Tisková zpráva: Norton sepsal šest jednoduchých tipů pro zabezpečení přístrojů se systémem Windows 8

Lidé často v honbě za nejnovějšími technologickými hračkami zapomínají na bezpečnost. A přitom dvě třetiny dospělých s přístupem k internetu se někdy stalo obětí kyberzločinu. Počítačové útoky jsou stále rafinovanější a cílenější, takže podceňovat rizika se nevyplácí.
Spousta lidí to nedělá, přesto je může pravidelné zálohování dat zachránit…

Spousta lidí to nedělá, přesto je může pravidelné zálohování dat zachránit…

Většina uživatelů nezálohuje svá data a zbytečně se tak vystavují riziku. I zálohování však vyžaduje správný postup, jinak může být neúčinné. Problémem jsou nejčastěji triviální chyby a lenost uživatele. Spousta lidí přišla o svá data při havárii počítače, poruše HDD či kvůli stárnutí CD/DVD. Často o ně lze také přijít vlastní neopatrností či po zavirování počítače.
Nahoru