Štítek: záběry z dronu

south-africa-cape-town-drone-photography-bloubosrandkya-sands

Dron zachytil šokující fotografie rozdílů ve společnosti v jižní Africe

Během téměř padesáti let systematické rasové potlačování a segregace sevřely jižní Afriku. V devadesátých letech došlo k převrácení zákonů a apartheid prosákl do architektury země. Apartheid je výraz převzatý z afrikánštiny, který ve volném překladu znamená oddělení či odloučení. Nicméně jedná se o zločin definovaný jako nelidský čin, při kterém se nadvláda jedné rasové skupiny vyvyšuje nad jinou rasovou skupinou.

2015-10-27_212428

VIDEO: Jak vypadá Hong Kong z perspektivy dronů?

V rámci týdne architektury se server Highsnobiety rozhodl vydat do ulic fascinujícího Hong Kongu a toto dechberoucí město zachytit z perspektivy dronu. Video poukazuje na jedinečnou polohu města na pobřeží, množství zátok, zelené kopečky a nádherný přístav, který je centrem mezinárodního obchodu. Toto hustě obydlené město je domovem 7,2 milionů obyvatel. Záběry na vysoké budovy a denní provoz města jsou skutečně fascinující.

Záběry z létajícího dronu nad 100 miliardovou továrnou Tesly

Záběry z létajícího dronu nad 100 miliardovou továrnou Tesly

Inovativní automobilová společnost Tesla, kterou má pod svýma rukama miliardář Elon Musk, buduje moderní továrnu v americkém státě Nevada, konkrétně ve městě Sparks. Továrna by měla v budoucnosti produkovat lithium-iontové baterie.

Nahoru