Štítek: Windows Vista

Jak přinutit váš počítač zdravit

Nebylo by to krásné, kdyby vás počítač při každém zapnutí krásným medovým hlasem pozdravil a popřál vám hezký den? A že to zní jako z nějakého sci-fi filmu? Vězte, že ne. Vážně to lze udělat. Zkuste to sami a uvidíte.

Čeho Steve Ballmer nejvíce lituje a co bude dělat, až skončí v Microsoftu?

Čeho Steve Ballmer nejvíce lituje a co bude dělat, až skončí v Microsoftu?

Určitě se na vás zprávy o tom, že Steve Ballmer oznámil, že v příštích dvanácti měsících opustí Microsoft, valí ze všech stran. Je to totiž velká událost. I my jsme se už podívali na to, co asi bude dále bez něj dělat Microsoft, a teď se pojďme v rychlosti kouknout na to, čím se bude po svém odchodu zabývat Steve Ballmer. A necháme ho také zhodnotit, co považuje za svoji největší chybu ve vedení Microsoftu.

Windows 8 jsou dnes stále k mání za pár šupů. Zítra už budou drahé jako svině

Dnes je poslední den, kdy si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu Windows 8 alias Widle number eight. Za necelých osm set korun můžete získat upgrade na Windows 8 Pro ze systémů Windows XP, Vista nebo 7. Od zítřka za totéž zaplatíte pětkrát tolik (něco málo přes 4 500 Kč). Přitom samotný upgrade z obyčejných Windows 8 na Windows 8 Pro vyjde na necelých 160€. Mazec, co?

Zítra budou k dispozici kritické aktualizace pro Windows a další Microsoftí produkty

Zítra zahltí servery Microsoftu opět stovky tisíc dychtivých uživatelů. Zítra totiž Microsoft uvolní čerstvé aktualizace pro Windows a další softwarové produkty z dílny Microsoftu. S příchodem Windows 8 objem aktualizací docela narostl.

Windows XP zbývá již jen 499 dní. Pak již pro ně Microsoft nebude zajišťovat technickou podporu

Microsoft již dříve oznámil, že jednou nastane ten soudný den, kdy přestane zajišťovat technickou podporu pro Windows XP. Dobrá zpráva je, že nám kluci od Microsoftu dávají ještě více než rok, abychom mohli přejít na Windows 7 nebo Windows 8.

Microsoft tvrdí, že Windows 8 je nejrevolučnějsí operační systém od Windows 1.0

Windows 8 má skutečně zcela nový vzhled a je vytvořen pro práci s tablety, dotykovými obrazovkami a samozřejmě s tradiční myší a klávesnicí. Je levnější než poměrně úspěšná verze Windows 7 a také stojí poloviční cenu.

Microsoft varuje před závažnou chybou prohlížeče Internet Explorer

Experti na konci minulého týdne zjistili, že IE 7, 8 a 9 je snadno napadnutelný v operačních systémech Windows XP, Vista a 7. Chyba umožňuje hackerům získat vzdálenou kontrolu nad počítačem. K nákaze může dojít při návštěvě webové stránky.

Windows 7 předstihlo v popularitě oblíbené XP

Několik týdnů před oficiálním zahájením prodeje Windows 8 se Windows 7 staly nejpopulárnějším operačním systémem. Podle údajů Net Applications má nyní Windows 7 42,76 % trhu a Windows XP 42,52 %. V červenci mělo XP ještě 42,86 % a Windows 7 „pouze“ 42,21 %.

Microsoft dává Windows 8 do výroby

Společnost Microsoft uvolnila RTM verzi pro dodavatele počítačů, na kterých se bude Windows 8 instalovat. Dne 15. srpna bude nová platforma přístupná abonentům sítí MSDN a TechNet. O den později ji Microsoft uvolní pro klienty Microsoft Software Assurance a uživatelům partnerské sítě Microsoft.
Zničila Vistu masmédia nebo se zničila sama?

Zničila Vistu masmédia nebo se zničila sama?

Operační systém Windows Vista je snad nejvíce kritizovaným operačním systémem od Microsoftu. Byla představena 22. července 2005 a 30. ledna 2007 zahájila svůj celosvětový prodej. Během několika měsíců se z ní však stalo ohnisko kritiky všech jejích uživatelů a začala být považována za nepovedený pokus Microsoftu.
Nahoru