Štítek: Windows Store

Microsoft pohřbí sponku Clippy, v Office 2016 použije Cortanu

Pomlouvaná sponka Clippy, která byla součástí balíku Office ve verzích 1997-2003, zná svého nástupce. Nebo spíše nástupkyni. Bude se jmenovat Cortana a vůbec poprvé se veřejnosti představí v připravovaném Office…

Windows 8.1 budou dostupné všem v říjnu

Windows 8.1 budou dostupné všem v říjnu

Každý, kdo se aspoň trochu zajímá o operační systém Windows 8, tak musel slyšet o chystané aktualizaci 8.1. Ta přinese vylepšené rozhraní Metro, nové aplikace a plno dalších věcí. Dokonce se tu částečně vrátí i známé tlačítko Start, které je s námi již od Windows 95.
Windows 8.1: Co nového umí?

Windows 8.1: Co nového umí?

Včera byly konečně představeny tolik očekávané Windows 8.1. Přestože by se vám mohlo zdát, že všechny podstatné novinky už během posledních týdnů unikly a vy o nich víte, není tomu tak. Pořád je zde něco nového. V čem je tedy Windows 8.1 lepší než předcházející osmičky a jaké nové možnosti umí?
Detaily o Windows 8.1 Preview

Detaily o Windows 8.1 Preview

Windows 8.1 Preview oficiálně debutují již 26. června, takže další podrobnosti o tom, co je nazýváno první hlavní opravou pro Windows 8, už se šíří po internetu.
Microsoft poprvé ukázal Windows Store pro Windows 8.1

Microsoft poprvé ukázal Windows Store pro Windows 8.1

Do oficiálního představení preview verze Windows 8.1, velké aktualizace Windows 8, zbývá už jen 19 krátkých dní. Vývojářská konference Build totiž začne 26. června. Microsoft však již během veletrhu Computex ukázal demo Windows 8.1 a bylo možné zachytit i první pohled na nový layout Windows Store.
Uživatelé Windows 8 stejně nepoužívají metro aplikace

Uživatelé Windows 8 stejně nepoužívají metro aplikace

Microsoft zřejmě stojí před dalším problémem. Kromě toho, že čísla o prodeji Windows 8 nejsou tolik vysoká, jak by si Microsoft přál, podle nové statistiky používají uživatelé Windows 8 aplikace s novým rozhraním jenom minimálně. Toto uživatelské rozhraní je však pro Microsoft klíčové i do budoucna. Tedy určitě aspoň po dobu, kdy se budeme pohybovat ve světě dotyku.
Tipněte si, jakou hru nejraději hrají uživatelé Windows 8

Tipněte si, jakou hru nejraději hrají uživatelé Windows 8

Normálně byste to neuhodli… Z žebříčků ve Windows Store, které Microsoft publikuje pro každou kategorii, vyplývá, že v sekci hry je v současné době nejpopulárnější titul Pac Pac Man. A to dokonce přestože byl vydán teprve nedávno.
Windows Blue budou opravdu free

Windows Blue budou opravdu free

Tami Reller, nový finanční ředitel Windows, dnes potvrdil, že Windows Blue se oficiálně dostanou na trh později v tomto roce pod označením Windows 8.1

Windows Store nakonec zmoudřel? The Witcher II a GTA IV nakonec budou ke stažení

Nedávno někdo při zkoumání podmínek obchodu Windows Store objevil, že se v něm nachází pouze aplikace ohodnocené maximálním věkovým ratingem PEGI 16, který platí pouze v Evropě. Zatímco pro Ameriku byla stanovena hranice v podobě místního ratingu ESRB M.Co to znamená?

Microsoft hlásí, že prodal 40 milionů kopií Windows 8

Americká společnost Microsoft prodala za jeden měsíc od uvedení na trh 40 milionů licencí na svůj nový operační systém Windows 8. Uvedla to finanční a marketingová ředitelka firmy Microsoft Tami Reller. Je to úspěch? Nebo naopak propadák? Kdo ví? Lidé jsou vždy ze začátku trochu skeptičtí, mají strach z nového uživatelského rozhraní, ale třeba svůj postoj časem změní. A třeba taky ne.

Společnost SurfCast obvinila Microsoft za narušení patentu

Malá společnost SurfCast se domnívá, že Microsoft porušil patent na Live Tiles (Živé dlaždice) v nových operačních systémech Windows 8, Windows RT a Windows Phone 8. Podle patentu z roku 2009, který patří Microsoftu, je dokonce zmínka o podobě s Live Tiles společnosti Surfcast.
Nahoru